NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO Ogłoszenia duszpasterskie 08.01.2023r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia.

Obchodząc Święto Chrztu Pańskiego wspomnijmy nasz własny chrzest, który włączył nas do wspólnoty Kościoła i uczynił dziećmi Bożymi. To okazja, by również przypomnieć sobie przyrzeczenia chrzcielne. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodzicach, rodzicach chrzestnych i kapłanie, który udzielił nam chrztu św., oraz o tych, którzy przeżywają kryzys w wierze i nie uczestniczą regularnie w życiu Kościoła.

Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej, która w tym roku przypada 22 lutego.

Dziękuję za wielkie serce i ofiary złożone z okazji Kolędy Misyjnej w wysokości 3 185 zł., na ubezpieczenie złożono w Izbach 1 360 zł, w Banicy 3 020 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za ofiary złożone dziś na bieżące utrzymanie i potrzeby parafii. Wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom materialnym i duchowym, za wszelką życzliwość i dobro składam z serca wyrazy wdzięczności i podziękowania. Bóg zapłać.

Z okazji zakończonej wizyty duszpasterskiej pragnę wszystkim parafianom podziękować za serdeczne przyjęcie, życzliwość i poświęcenie swojego czasu. Dziękuję za ofiary złożone w kościele. Bóg zapłać.

Sakrament Bierzmowania dla naszej części dekanatu został wyznaczony na czwartek 27 kwietnia o godz. 18.00 w Śnietnicy.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę Grupa Kolędnicza naszej Parafii, na zakończenie występów zakolęduje w Izbach po mszy św. o godz. 9.30.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask od Boga
oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i zapraszam na wspólną
modlitwę w kościele.

9 STYCZEŃ do 15 STYCZEŃ 2023 r.

Bożej dla wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

+ Wandy Górowskiej od Lidii i Dariusza Rudnik z rodziną

Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

+ Marii Skrzypniak od Moniki i Mirosława Siuta

+ Jadwigi Stańskiej od Marka i Grażyny Tarasek z dziećmi

Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

KOŚCIÓŁ

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki
Bożej i wstawiennictwo św. Huberta z okazji 60 lat istnienia Koła
Łowieckiego „Rosomak”

2023 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

++ Heleny i Michała Franczak od Dzieci

+ Sandry Pasoń od Dziadków z Izb

+ Czesława Chrobaka od żony z synami w 11 r. śm.