Ogłoszenia

2 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 15.01.2023r.

Jan Chrzciciel, którego postać przywołuje dzisiejsza ewangelia, miał od Boga konkretne powołanie: wskazać światu przychodzącego Mesjasza. Każdy z nas jest wezwany do podobnej misji: mamy pokazywać światu Chrystusa. Niech nasz udział w Eucharystii, w czasie, której karmiliśmy się Jego Ciałem będzie dla nas potrzebnym umocnieniem w wypełnianiu tej misji.

Od środy rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niestrudzenie o potrzebie tej modlitwy przypominał Święty Jan Paweł II mówiąc: „Proszę o wspólne świadectwo składane przed światem Chrystusowi. […] W imię Jezusa proszę o wspólne chrześcijańskie świadectwo”. W to nawoływanie Kościoła włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w budowanie jedności, w dzieło ekumenizmu. Modlitwy o Jedność Chrześcijan jak co roku poprzedza Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

W ostatnią niedzielę inwestycyjną złożono w Izbach 584 zł, w Banicy 3 532 zł.  Za wszystkie ofiary, też te indywidualne, i wszelkie dobro czynione dla parafii – Bóg Zapłać.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę W Izbach o godz. 1500, w Banicy o godz. 1700. Zapraszam.

W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dziadka. W modlitwie i życzliwości pamiętajmy o nich, bo często są wielką pomocą dla rodziców w trosce o dom i wychowanie dzieci. Módlmy się, aby zawsze wypełniali swoje chrześcijańskie powołanie i stawali się wychowawcami na drogach wiary i miłości dla młodych serc im powierzonych.

Banica

Koło Gospodyń w Banicy, już dziś serdecznie zaprasza Seniorów naszej miejscowości na spotkanie, w formule spotkania integracyjnego, dla osób 60 +, które rozpocznie się od mszy św. o godz. 14.00, 28 stycznia 2023 r.. W imieniu Koła Gospodyń i własnym bardzo proszę o liczne potwierdzenie przybycia na zaplanowane spotkanie.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • WTOREK                  Wspomnienie Świętego Antoniego, opata
  • CZWARTEK             Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • SOBOTA                    Wspomnienie Świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

16 STYCZEŃ do 22 STYCZEŃ 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

16.01

PONIEDZIAŁEK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg) /POCZĄTEK/

17.01

WTOREK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg)

18.01

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Zofii Boduszek (greg)

17.00

+ Marii Skrzypniak od Bożeny i Krzysztofa

19.01

CZWARTEK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg)

20.01

PIĄTEK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg)

21.01

SOBOTA

6.30

+ Zofii Boduszek (greg)

22.01

2023 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Zofii Boduszek (greg)

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki
Bożej dla Melani Maliniak w 80 r. urodzin od dzieci z rodzinami

11.00

+ Stanisława Nowaka od wnuków Grzegorza, Anny i Przemysława