Ogłoszenia

3 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 22.01.2023 r.

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Pamiętając, że nie można być chrześcijaninem bez Słowa Bożego Kościół kieruje dziś szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych, by Biblia w naszym życiu nie była słowem z przeszłości, lecz słowem żywym i aktualnym.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 1700, po której spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami i msza święta połączona z wyborem imienia w czwartek o godz. 1700. W tym dniu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu.

W piątek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniamy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

W sobotę przypadał Dzień Babci, a dziś – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Banicy po mszy św. przygotowali dziś niespodzianki dla babć i dziadków.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorych na Trąd.

Dziękuję Grupie Kolędniczej z Banicy za znalezienie czasu, pomimo licznych obowiązków, podjęty trud kultywowania tradycji kolędniczej i promocję naszej Parafii. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom, a szczególnie tym niewidocznym w przedstawieniu, za różne prace i zastępstwa, aby innym umożliwić kolędowanie. Bóg Zapłać.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • WTOREK                  Wspomnienie Świętego Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła.
  • ŚRODA                      Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
  • CZWARTEK             Wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • SOBOTA                          Wspomnienie Świętego Tomasza z Akwinu, prezb. i doktora

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

23 STYCZEŃ do 29 STYCZEŃ 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

23.01

PONIEDZIAŁEK

6.30

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

17.00

+ Zofii Boduszek (greg)

24.01

WTOREK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg)

25.01

ŚRODA

6.30

+ Zofii Boduszek (greg)

15.00

IZBY

Przebłagalna z prośbą o szczęśliwy wynik operacji, potrzebne łaski
i opiekę Matki Bożej w dalszym leczeniu dla osoby Bogu wiadomej

17.00

+ Henryki Kempy w kolejną r. śm.

26.01

CZWARTEK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg)

17.00

+ Mariana Dziurnego od uczestników pogrzebu

27.01

PIĄTEK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg)

28.01

SOBOTA

6.30

+ Zofii Boduszek (greg)

14.00

Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę
Matki Bożej dla Seniorów naszej parafii z miejscowości Banica

29.01

2023 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Ryszarda Oślizło od Ochotniczej Straży Pożarnej

9.30

IZBY

+ Mariana Dziurnego od Teresy i Janusza Pasoń

11.00

+ Zofii Boduszek (greg)