Ogłoszenia

5 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 06.02.2021r.

Dziś piąta niedziela zwykła w roku liturgicznym i pierwsza niedziela lutego. Pamiętajmy, że w Eucharystii Chrystus oświeca swą prawdą i karmi swym Ciałem wszystkich, którzy chcą pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie.

Dziękuję za złożone ofiary z 2 lutego na potrzeby zakonów kontemplacyjnych naszej diecezji. Bóg zapłać.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00. Zapraszam.

W naszej parafii rozpoczynamy dziś nabożeństwo 40-godzinne, które jest wprowadzeniem do Wielkiego Postu i wynagrodzeniem Panu Bogu za popełnione grzechy. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po adoracji poświęcenie soli, wody i chleba ku czci św. Agaty.

Modlitwą ogarniam dobroczyńców, ofiarodawców i wszystkich zaangażowanych w życie naszej wspólnoty. Dziękuję za demontaż dekoracji świątecznych, utrzymanie porządku w kościołach, odśnieżanie wokół kościołów i plebanii. Bóg Zapłać.

Ofiary z tacy w przyszłą niedzielę inwestycyjną przeznaczone będą na bieżące utrzymanie i zaplanowane prace w parafii.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku należnego podatku na cele realizowane przez Caritas naszej diecezji tarnowskiej.

Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską, drugą edycję, akcji Paczka dla Ukrainy. Akcję tę przeprowadzimy na początku Wielkiego Postu czyli od 22 lutego do 4 marca br. Paczki te będą przygotowywane – podobnie jak rok temu – we wszystkich parafiach naszej diecezji.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK         Wspomnienie Świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

PIĄTEK                         Wspomnienie Świętej Scholastyki, dziewicy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
na wspólną modlitwę w kościele.

Ogłoszenia społeczne:

Odbiór odpadów ZMIESZANYCH i BIO jutro w poniedziałek 6 lutego.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

06 STYCZEŃ do 12 luty 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

06.02

PONIEDZIAŁEK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg) /poza parafią/

07.02

WTOREK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg) /poza parafią/

08.02

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Zofii Boduszek (greg)

17.00

+ Mariana Dziurnego od uczestników pogrzebu

09.02

CZWARTEK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg) /poza parafią/

10.02

PIĄTEK

6.30

+ Zofii Boduszek (greg) /poza parafią/

11.02

SOBOTA

6.30

+ Zofii Boduszek (greg) /poza parafią/

12. 02

2023 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Ryszarda Oślizło od pracowników Firmy Dreno

9.30

IZBY

+ Marii Regiec od córki Marii z rodziną

11.00

+ Zofii Boduszek (greg)