6 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 12.02.2023r.

Trwa w naszej parafii nabożeństwo 40–godzinne. W obecności Chrystusa Eucharystycznego rozważamy tajemnice Bożej miłości, przepraszamy za grzechy „samolubstwa i nienawiści, przekleństw i bezwstydu, kłamstwa i oszczerstw” , które zabijają i niszczą nas i naszych najbliższych i prosić Jezusa, aby oczyścił nas z trądu niewiary, która dotyka naszą parafię i zatruwa dusze.

Dziękuję za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, za systematyczne wspieranie potrzeb parafii oraz za dodatkowe ofiary składane indywidualnie. Bóg zapłać.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W nocy z 5 na 6 lutego 2023r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Z tej racji Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polskiprosi o przeprowadzenie zbiórki do puszek na ten cel. W naszej parafii zbiórka do puszki ofiar pieniężnych na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi przeprowadzona będzie w dzisiejszą i przyszłą niedzielę. Bóg zapłać.

• WTOREK       Święto Św. Cyryla, Mnicha i Metodego, BP. patronów Europy. W tym dniu
                              pamiętajmy o życzliwości wobec bliźnich wspominając również Św.
                              Walentego.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

13 STYCZEŃ do 19 luty 2023 r.

+ Zofii Boduszek (greg)

/poza parafią/

+ Zofii Boduszek (greg) /ZAKOŃCZENIE/

/poza parafią/