Ogłoszenia

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 26.II.2023 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, prosimy Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi, szczególnie w Ukrainie. Starajmy się, by owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają.

Dziękuje za ofiary złożone dziś do puszki na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainnie. Bóg zapłać.

Dziękuję za, dary żywnościowe, przetwory na plebanie, przygotowanie i obszycie materiału do dekoracji, troskę o nasze kościoły, życzliwość i dobro czynione dla parafii. Bóg zapłać.

W ostatnim czasie w Banicy została wykonana i zamontowana szafka na obrusy, w Izbach zakupiona została nowa figura Chrystusa zmartwychwstałego. Przed nami w Banicy i Izbach jeszcze zakup nowych figur do grobu Pańskiego.

Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami w czwartek o godz. 18.00.

Spowiedź św. w I piątek w Izbach od godz. 15.00, w Banicy od godz. 17.00.

W ramach dalszego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania na nabożeństwo I piątkowe zapraszam uczniów klas VI i VII.

W I sobotę miesiąca msza św. o godz. 8.00, a wcześniej różaniec wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali w Izbach o godz. 9.30, w Banicy o godz. 11.00. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy, pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, z tej racji zbiórka ofiar do puszki na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w Izbach bez zmian, w Banicy przed mszą św. o godz. 11.00.

Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu w parafiach diecezji tarnowskiej rozpoczyna się Wielkanoce Dzieło Caritas. Odział Parafialny Caritas w ramach tej tradycyjnej jałmużny wielkopostnej będzie rozprowadzał baranki i paschaliki wielkanocne, które będzie można nabyć składając ofiarę 10 zł.

Zachęcam młodzież naszej parafii do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej dla młodych, która odbędzie się w sobotę 4 marca w Krynicy. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy dolnej stacji Kolei Gondolowej na Jaworzynę Krynicką, przejście na szczyt z rozważaniami stacji Drogi Krzyżowej, na szczycie posiłek i zjazd kolejką gondolową. Chętnych na wyjazd proszę o zgłoszenie swojego udziału dziś po mszach św.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

SOBOTA               Święto Świętego Kazimierza Królewicza.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składam najlepsze życzenia, i zapraszam

na wspólną modlitwę w kościele.

Izby – W związku ze sporą rozbieżnością między wersją Gorzkich Żali obowiązującą w kościele, a wersjami śpiewanymi, ujednolicamy w naszej parafii do obecnie obowiązującej w kościele melodii i tekstu nabożeństwa Gorzkich Żali, a zamieszczoną w „ Śpiewniku kościelnym” ks. Jana Siedleckiego.

Ogłoszenia społeczne:

Spotkanie OSP w Szkole Podstawowej w Banicy dziś o godz. 17.00.

W poniedziałek 27 lutego br. ODBIÓR ODPADÓW SEGREGOWANYCH.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

20 luty do 26 luty 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

20.02

PONIEDZIAŁEK

6.30

+ Wandy Górowskiej od Józefa i Haliny Migacz /poza parafią/

21.02

WTOREK

6.30

 

+ Wandy Górowskiej od sąsiadów Jurkowskich /poza parafią/

22.02

ŚRODA

POPIELCOWA

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg) /POCZĄTEK/

23.02

CZWARTEK

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

24.02

PIĄTEK

16.00

IZBY

+ Wandy Górowskiej od kuzynki Anny Zając z Klimkówki z rodz.

18.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

25.02

SOBOTA

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

26.02

NIEDZIELA

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8.00

+ Ryszarda Oślizło od Ochotniczej Straży Pożarnej

9.30

IZBY

++ Jana i Stanisława Sądelskich oraz Anieli Sądelskiej – Gał od
Władysława z rodziną

11.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)