Ogłoszenia

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 05.03.2023 r

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Przypominam, że w naszych kościołach w każdy piątek Droga Krzyżowa w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800, a w niedzielę Gorzkie Żale. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Dziękuje młodzieży naszej parafii za wczorajszy udział i podjęty trud w Drodze Krzyżowej dla Młodzieży Okręgu Krynickiego, z dekanatów: Krynica, Grybów oraz Ropa.

Dziś przed kościołem zbiórka na ogólnopolski fundusz misyjny dzieła pomocy misjom Ad Gentes. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej i ludzkiej pomocy. Dziękuje za złożone ofiary. Bóg zapłać.

W środę 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Banicy po mszy św. przygotowali niespodzianki dla Pań.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800. Po mszy św. w Banicy spotkanie dzieci i rodziców klasy III.

W związku ze zbliżającą się kontynuacją prac gospodarczych w parafii i zaplanowanymi misjami parafialnymi oraz uroczystością 4 czerwca br. 40-lecia istnienia naszej parafii spotkanie Rady Parafialnej w piątek o godz. 1900.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w kolejną ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY, za prace porządkowe wokół kościoła, każdą ofiarę składaną na bieżące opłaty i utrzymanie parafii. Bóg zapłać.

W ramach jałmużny wielkopostnej, zostały rozdane w tym tygodniu skarbonki wielkopostne dzieciom szkolnym. Do nabycia są tradycyjne baranki wielkanocne oraz paschaliki wielkanocne. Paschalik można wykorzystać podczas Liturgii Światła w Wielką Sobotę, a następnie postawić na świątecznym stole. Można też zapalić go na grobie najbliższych w Poniedziałek Wielkanocny. Ofiara 10 zł z baranków i paschalików wielkanocnych, oraz ofiary ze skarbonek przeznaczone są na cele charytatywne.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na zaplanowane prace parafialne i bieżące utrzymanie parafii.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Ogłoszenia społeczne:

Odbiór ODPADÓW ZMIESZANYCH i BIO, jutro 6 marca w poniedziałek.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

06 marzec do 12 marzec 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

06.03

PONIEDZIAŁEK

6.30

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

07.03

WTOREK

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

08.03

ŚRODA

6.30

+ Wandy Górowskiej od Zofii Krzyżak z rodziną

16.00

IZBY

Przebłagalna z prośbą o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla wnuka od dziadków

18.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

09.03

CZWARTEK

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

   

10.03

PIĄTEK

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

16.00

IZBY

+ Haliny Pasoń od Koła Gospodyń Wiejskich w Izbach

18.00

+ Stanisława Skrzypniaka od dzieci

11.03

SOBOTA

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

12.03

NIEDZIELA

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Józefy z okazji 65 r. urodzin od męża i dzieci

9.30

IZBY

++ Anny i Ludwika Chrobak od córki Marii z mężem

11.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)