Ogłoszenia

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 12.03.2023 r.

Dobiegliśmy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00 i niedzielnych Gorzkich Żalach.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem i postępowaniem. Wielki Post to również dobry moment, aby podjąć postanowienie o trzeźwości.

Dziękuję za złożone dziś ofiary na bieżące utrzymanie i zaplanowane prace w parafii. W ostatnim czasie zakupione zostały figury Pana Jezusa do Grobu Bożego w Izbach i Banicy, mała monstrancja – custodium do kaplicy oraz odrestaurowany został kielich mszalny, do którego rodzice dzieci I Komunijnych zasponsorowały odnowienie pateny. Bóg Zapłać za wszelkie dobro czynione dla parafii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na kwiaty i dekorację do GROBU PAŃSKIEGO.

Do nabycia są Baranki i Paschaliki wielkanocne. Ofiara 10 zł przeznaczona jest na cele charytatywne.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

NIEDZIELA        Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, którego świętowanie przeniesione jest na poniedziałek 20 marca.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

13 marzec do 19 marzec 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

13.03

PONIEDZIAŁEK

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

14.03

WTOREK

6.30

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

15.03

ŚRODA

6.30

+ Wandy Górowskiej od chrześnicy Zofii Pancerz z rodziną

16.00

IZBY

+ Haliny Pasoń od Marii i Władysława Sądelskich

18.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

16.03

CZWARTEK

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

17.03

PIĄTEK

6.30

+ Wandy Górowskiej od Pawła i Agnieszki Hojnor

16.00

IZBY

+ Haliny Pasoń od Justyny i Pawła Słowik z dziećmi

18.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

18.03

SOBOTA

6.30

+ Tadeusza Chrobaka (greg)

19.03

NIEDZIELA

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8.00

+ Józefa Skrzypniaka od rodzeństwa

9.30

IZBY

+ Haliny Pasoń od Beaty i Marka Leśniak

11.00

+ Tadeusza Chrobaka (greg)