Aktualności,  Galeria

Droga Krzyżowa Parafialna 2023 r.

Przemierzamy różne drogi. Po jednych kroczymy z entuzjazmem, z innych wolelibyśmy uciec, jeszcze inne, choć trudne, przynoszą poczucie, że było warto, bo są owoce. W Wielkim Poście Pan Bóg pokazuje nam drogę wyjątkową, nie do porównania z żadną inną – swoją Drogę Krzyżową. On sam chce nas nią poprowadzić, chce pójść nią razem z nami, bo to jest Jego droga.

5 kwietnia 2023 roku w Wielką Środę odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa, w tym roku, ulicami wsi Izby. Nabożeństwu przewodniczyłem i stacje Drogi Krzyżowej poprowadziłem osobiście. Drogę Krzyżową w takiej formie zainicjowałem w ubiegłym roku.

W Drodze Krzyżowej udział wzięli także lektorzy, ministranci, młodzież żeńska oraz zgromadzeni wierni z naszej parafii. Nad bezpieczeństwem kroczących ulicami Izb parafian czuwali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Trasa nabożeństwa wiodła z kościoła w Izbach przez centrum wsi w panoramie Beskidu Niskiego i góry Lackowej.

Obecność rozmodlonych parafian świadczy o tym, że w Bogu pokładamy całą nadzieję, tym bardziej, że była to modlitwa wprowadzająca do obchodów Triduum Paschalnego.

Uczestnictwo w plenerowej Drodze Krzyżowej, mam nadzieję, będzie miała dla parafian szczególne znaczenie i, że będziemy kontynuować modlitwę w tej formie co roku. Dziękuje wszystkim uczestnikom za czynny udział w tym nabożeństwie.

Ks. Proboszcz Stanisław Serafin