Ogłoszenia

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 23.04.2023r.

Dziś trzecia niedziela Wielkanocy, którą przeżywamy po raz kolejny w całej Polsce jako Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą XV Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego” .Z tej okazji odszukajmy w domu Pismo Święte i czytajmy je w gronie rodzinnym.

Nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

Spowiedź i spotkanie rodziców z młodzieżą klas 8 przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania we wtorek o godz. 1800.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 1600, Banicy o godz. 1800.

W czwartek tj. 27 kwietnia, młodzież klas 8 z naszej parafii, wraz z młodzieżą ze Śnietnicy i Brunar, przyjmie Sakrament Bierzmowania przez posługę J. E. Ks. Bp Stanisława Salaterskiego, w Parafii Śnietnica o godz. 1800. Składka w czasie Bierzmowania jest przeznaczona na Fundację Imienia Arcybiskupa Jerzego Ablewicza.

Spotkanie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej w piątek o godz. 18.00.

Przed nami 30 kwietnia o godz. 14.00 br. w Bielicznej uroczysta msza św. na rozpoczęcie sezonu turystyczne. Bardzo proszę o włączenie się w organizację tego wydarzenia Koła Gospodyń z Izb i Banicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Czekamy na rozpoczęcie prac związanych z dachem na plebanii. Dziękuję osobom, które wczoraj włączyły się do postawienia rusztowania przy plebanii. Dziękuję za pomoc sąsiedzką w porządkowaniu otoczenia plebanii. Dziękuję Ks. Prałatowi Eugeniuszowi Szymczakowi za wsparcie duchowe i materialne parafii. Dziękuję dwóm parafianom za kolejne indywidualne ofiary złożone na rzecz dalszych prac związanych budową ogrodzenia przy plebanii. Wszystkim zatroskanym o parafię, za serce, ofiary, dary żywnościowe i wszelkie dobro. Bóg zapłać.

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK         UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

WTOREK                      ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO MARKA EWANGELISTY.

SOBOTA                       ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA, patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Ksiądz Rafał z parafii Wysowa – Zdrój zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 9 do 17 czerwca 2023 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

24 kwiecień do 30 kwiecień 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

24.04

PONIEDZIAŁEK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

25.04

WTOREK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

18.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha Świętego
dla młodzieży klas 8 przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania

26.04

ŚRODA

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Tadeusza Chrobaka od brata Eugeniusza Chrobaka

27.04

CZWARTEK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

18.00

ŚNIETNICA

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha Świętego
dla młodzieży klas 8 z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

28.04

PIĄTEK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

29.04

SOBOTA

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

15.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Heleny i Józefa z okazji 50 r. ślubu

30.04

2023 r.

IV NIEDZIELA

WIELKANOCNA

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Krystyny i Eugeniusza w kolejną rocznicę ślubu

9.30

IZBY

+ Haliny Pasoń od rodz. Czyżowskich

11.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Teresy i Aleksandra w kolejną rocznicę ślubu

14.00

BIELICZNA

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej na szlakach turystycznych dla duszpasterzy turystycznych,
ludzi gór, przewodników, turystów i podróżników