Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO Ogłoszenia Duszpasterskie 28.05.2023 r.

Dzisiejsza Uroczystość zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy okres obchód Okresu Wielkanocnego. Od jutra rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Duch Święty niech żyje w nas, działa przez nas i prowadzi naszą parafię i cały Kościół do Domu Ojca.

Jutro, w poniedziałek, w drugi dzień Uroczystości Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. W naszej parafii Msze św. w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

Kończy się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Ostatnie nabożeństwa majowe w środę w Izbach przed mszą św. o godz. 16.00, w Banicy przed mszą św. o godz. 19.00. To dzień rozpoczynający święty czas misji parafialnych.

W czwartek 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Naszym najmłodszym życzę wszelkiego dobra od dorosłych popartego Bożym błogosławieństwem.

W tym tygodniu zakończą się prace związane z remontem dachu na plebanii. Koszt samej robocizny wyniósł 31 500 zł, z których 1 500 zł Piotr Deć z pracownikami ofiarował naszej parafii. Bóg zapłać za wykonaną pracę i wszelką życzliwość. Podsumowanie prac po zliczeniu całości kosztów.

Dziękuję Władysławowi Kempa i Józefowi Faron za wykonany podest na chórze w Banicy. Dziękuję grupie Tomasza Ptaszkowskiego za wykoszenie trawy i uporządkowanie terenu wokół plebanii oraz Annie Leśniak i Patrycji Pyrdol za posprzątanie pomieszczeń na plebanii. Dziękuję Mieczysławowi Dziurnemu za wykonane poziome mocowania do flag na maszty oraz Andrzejowi Bogaczowi za wszelką pomoc. Dziękuję mieszkańcom Banicy za złożone ofiary na przeprowadzenie misji parafialnych i jubileuszu 40-lecia istnienia parafii w kwocie 6 350 zł. Dziękuję za wszelkie wsparcie mentalne, duchowe i finansowe, budujące wzajemne zaufanie wobec siebie. Za wszelką wyrozumiałość, serdeczność, dobroć i dary żywnościowe. Bóg Zapłać.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w tygodniu przed każdą mszą św., Spowiedź na zakończenie misji parafialnych w Izbach od godz. 830 – 900 , w Banicy od godz. 1000 – 1100.

Za tydzień w niedzielę– Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończąca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej oraz dzień dziękczynienia w Polsce.

Najbliższa niedziela będzie dniem szczególnym dla całej naszej wspólnoty, w czasie której, goszcząc Ks. Bp Leszka Leszkiewicza, będziemy dziękować za 40 lat istnienia naszej parafii. Msze św. wyjątkowo w Izbach o godz. 800, w Banicy uroczysta msza św. z Ks. Bp Leszkiem Leszkiewiczem i zaproszonymi kapłanami o godz. 1100. Zapraszam wszystkich parafian.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK      Święto Najświętszej Marii Panny MATKI KOŚCIOŁA.

ŚRODA                      Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

CZWARTEK             Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

SOBOTA                    Wspomnienie Świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

PROGRAM MISJI PARAFIALNYCH

PARAFIA ŚW. KOSMY I DAMIANA W BANICY

31 V – 03.06.2023 r.

31.05.2023 r. – Środa – Rozpoczęcie Misji Parafialnych

1600 Msza św. i nauka dla wszystkich /IZBY/.

1900 Msza św. i nauka dla wszystkich /BANICA/.

01.06.2023 r. – Czwartek

1100 Msza św. i nauka dla dzieci Szkoły Podstawowej

1600 Msza św. z nauką dla wszystkich /IZBY/.

/Sakrament Namaszczenia/

1900 Msza św. z nauką dla wszystkich /BANICA/.

/Sakrament Namaszczenia/

02.06.2023 r. Piątek

1100 Msza św. i nauka dla dzieci Szkoły Podstawowej

/Błogosławieństwo Dzieci i Młodzieży/

1400 Odwiedziny Chorych pozostających w domach.

1600 Msza św. z nauką dla wszystkich /IZBY/.

/Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich/

1900 Msza św. z nauką dla wszystkich /BANICA/.

/Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich/

03.06.2023 r. – Sobota Zakończenie Misji Parafialnej

Spowiedź św. godz. 830 – 900

900 Msza św. z nauką dla wszystkich /IZBY/.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KRZYŻA i uroczyste zakończenie Misji Parafialnych z odpustem zupełnym.

Spowiedź św. godz. 1000 – 1100

1100 Msza św. z nauką dla wszystkich /BANICA/.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KRZYŻA i uroczyste zakończenie Misji Parafialnych z odpustem zupełnym.

 

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

29 maj do 04 czerwiec 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

29.05

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

30.05

WTOREK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg) /ZAKOŃCZENIE/

31.05

ŚRODA

MISJE PARAFIALNE

POCZĄTEK

16.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

19.00

+ Marii Skrzypniak od Marii Szott z rodziną

01.06

CZWARTEK

MISJE PARAFIALNE

11.00

W intencji Panu Bogu wiadomej

16.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

19.00

+ Jadwigi Stańskiej od sąsiadki Janiny`

02.06

PIĄTEK

MISJE PARAFIALNE

11.00

W intencji Panu Bogu wiadomej

16.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

19.00

+ Tadeusza Chrobaka od brata Eugeniusza Chrobaka

03.06

SOBOTA

MISJE PARAFIALNE

ZAKOŃCZENIE

9.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

11.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Marii i Czesława w kolejną r. ślubu

04.06

2023 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

8.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

11.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę MB dla całej naszej
wspólnoty parafialnej z okazji 40 lat istnienia Parafii