Ogłoszenia

9 NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 04.06.2023r.

Radujemy się i wysławiamy Boga w Trójcy Jedynego podziwiając niezgłębioną tajemnicę Jego Istoty i dziękujemy za przeżywany dziś jubileusz 40 lat istnienia naszej parafii, któremu przewodniczył Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Wasza Ekscelencjo, Dostojny Księże Biskupie! Bogu Najwyższemu dziękujemy za dar Twojej obecności wśród nas. W imieniu całej Wspólnoty parafialnej wyrażam wdzięczność za obecność, po dwóch latach od wizytacji kanonicznej, za słowo pasterskie skierowane do każdego z nas. Dziękuje za modlitwę w naszej intencji i za wszystko, czego dziś doświadczyliśmy i dzięki czemu będziemy mogli żyć i pracować w naszej lokalnej winnicy i przynosić dobre owoce. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji Księdza Biskupa przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej z naszego kościoła i całego Kościoła Powszechnego. Szczęść Boże.

Dziękuję naszemu rodakowi z Banicy Ks. Prałatowi Eugeniuszowi Szymczakowi za wszelką pomoc i życzliwość, za ufundowany, na pamiątkę, jubileuszowy ornat, Dziękuję za obecność bliskim naszym sercom kapłanom Włodzimierzowi i Damianowi Płatek. Dziękuję za obecność byłym proboszczom Ks. Zbigniewowi Dudek (Ks. Zdzisław Oćwieja, Ks. Jerzy Gawle, ks. Tadeusz Świderski), Dziękuję za obecność Ks. dziekanowi Wiesławowi Czaja oraz wicedziekanowi Józefowi Rosiek i wszystkim zaproszonym gościom z poza parafii.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowaniach do przeżycia misji parafialnych i jubileuszu naszej parafii. Dziękuję za odnowione krzyże misyjne, prace dekoracyjne, porządkowe wokół kościołów i plebanii, dary żywnościowe na plebanię, ofiary materialne i wszelką życzliwość czynioną dla parafii. Bóg zapłać.

W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w Banicy o godz. 800, w Izbach o godz. 1000. Główne uroczystości rozpoczniemy eucharystią w kościele w Izbach o godz. 1000. Po mszy św. z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji do kościoła w Banicy, gdzie zakończymy uroczystość Bożego Ciała błogosławieństwem. To dzień dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii, w którym będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem. Przygotujmy cztery ołtarze – dwa Izbach, dwa w Banicy, te ostatnie przygotuje górna część Banicy, udekorujmy nasze parafialne wieczerniki i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Zachęcam do zabrania wybranych feretronów i podzielenia się na grupy do niesienia na trasie procesji, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, by uczestniczyły w procesji i przez oktawę. Druhów OSP proszę o zabezpieczenie trasy przejścia procesji, niesienie Baldachimu, nagłośnienia i świec – akolitek.

Przez oktawę Bożego Ciała, procesje z Eucharystią w Izbach w niedziele o godz. 930, w Banicy w sobotę o godz. 800, w niedziele o godz. 1100. Proszę, aby w swoim gronie umówić się i zatroszczyć się o osoby do zorganizowania procesji w kolejnych dniach oktawy Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na bieżące prace i utrzymanie parafii, a przed kościołami zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II w Tarnowie i Krakowie.

W LITURGII TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK           Wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika;

ŚRODA                           Wspomnienie Bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika;

CZWARTEK                  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

05 czerwiec do 11 czerwiec 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

05.06

PONIEDZIAŁEK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

06.06

WTOREK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

07.06

ŚRODA

16.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

18.00

+ Ludwika Franczaka w 30 dzień po śm.

08.06

CZWARTEK

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

8.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców i całą naszą
wspólnotę parafialną

10.00

IZBY

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla wszystkich ofiarodawców, dobroczyńców i całą naszą
wspólnotę parafialną

09.06

PIĄTEK

18.00

+ Marii Skrzypniak od Bogumiły Święs

10.06

SOBOTA

8.00

++ Aliny i Eugeniusza Barnaś

11.06

NIEDZIELA

X NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Angeliki i Marcina w 10 r. ślubu

9.30

IZBY

+ Haliny Pasoń od chrześniaka Jarosława Pasonia

11.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Marii i Jana Chrobak w 50 r. ślubu od dzieci i wnuków