Ogłoszenia

10 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023 r.

Dziś przypada 10 niedziela w ciągu roku. Zapatrzeni, w miesiącu czerwcu, w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, pamiętajmy, że Serce Jezusa jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego. Obecnością w kościele w czasie oktawy Bożego Ciała dziękujmy za Boże Miłosierdzie i prośmy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

Dziękuję za udział w Uroczystości Bożego Ciała i złożone ofiary na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia procesji eucharystycznej: przygotowującym ołtarze, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej, niosącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami oraz wszystkim parafianom za udział w tradycyjnych strojach regionalnych. Bóg Zapłać.

Przez dalszą część oktawy Bożego Ciała, procesje wokół kościołów z Eucharystią w tym tygodniu Izbach w środę i czwartek o godz. 1600, w Banicy codziennie do czwartku o godz. 18.00.

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach i licznym udziale w oktawie Bożego Ciała.

Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00 – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. W tym dniu przypada 11 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego Pasterza.

Dziękuję za złożone dziś ofiary na bieżące prace i utrzymanie parafii oraz ofiary do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę tj. 18 czerwca br., w Starym Sączu, odbędzie się Diecezjalne święto Rodziny, które rozpocznie się o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta. Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Opoka” zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci.

Osoby po przyjęciu sakramentu namaszczenia chorych proszę o karteczki z imieniem i nazwiskiem oraz miejscowość i nr. domu. Dziękuję.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK Wspomnienie bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczennika.

WTOREK             Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

ŚRODA                 Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

PIĄTEK               Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

SOBOTA              Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy
 na wspólną modlitwę w kościele.

Banica

O uporządkowanie terenów zielonych na cmentarzu i wokół kościoła proszę grupę Pawła Nowaka.

Izby

Dziękuję za prace przy podestach: Drozd Jakub, Stachura Mateusz, Drozd Krzysztof, Leśniak Mieczysław, za materiał- firmie Drozdex. Dziękuję za przygotowanie tac z serami i kosza dla misjonarza: Ochotnicka Lucyna, Leśniak Helena, Leśniak Kazimierz, Salamon Jan, Angulska Wioletta, przygotowanie tortu: Agnieszka Drozd-Sądelska, produkty: Leśniak Anna, Adamkiewicz Andrzej, Angulska Wioletta, kwietnik z kwiatami pod Krzyż misyjny; Lucyna i Czesław Ochotnicki, wyżywienie w czasie misji Agnieszka i Andrzej Adamkiewicz. Dziękuję wszystkim zaangażowanym przy odnowieniu krzyża misyjnego, za ofiary złożone na cele misji parafialnych i obchodów jubileuszowych w wysokości 1 750 zł. Dziękuję Grzegorzowi i Annie Leśniak za troskę o kościół i jego otoczenie, odnowiony żyrandol w przedsionku i uchwyty metalowe poziome do flag zewnętrznych. Za wszelkie dobro Bóg zapłać.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

12 czerwiec do 18 czerwiec 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

12.06

PONIEDZIAŁEK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

18.00

+ Jadwigi Stańskiej od wnuka Krystiana Tarasek

13.06

WTOREK

18.00

+ Tadeusza Chrobaka od Dariusza Chrobaka z rodziną

14.06

ŚRODA

16.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

18.00

+ Mariana Dziurnego od Ewy i Tomasza Janik

15.06

CZWARTEK

16.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

18.00

++ Jana Skrzypniaka, Jana Brońskiego i Jana Chojnowskiego

16.06

PIĄTEK

18.00

++ Marii Skrzypniak od Lucyny Marszałek z rodziną

17.06

SOBOTA

6.30

+ Ludwika Franczaka od siostry Zofii

18.06

NIEDZIELA

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Józefy Plewa w 4 r. śm. od wnuczki Ewy i prawnuków

9.30

IZBY

+ Marii Regiec od dzieci

11.00

+ Marii Gurba w kolejna r. śm. od córki Ewy z mężem