Ogłoszenia

11 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2023r.

Dziś przypada 11 niedziela w ciągu roku i Diecezjalne święto Rodziny, które zakończy w naszej diecezji przeżywany w całym Kościele powszechnym Rok Rodziny. Zapatrzeni w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, bardziej otwórzmy nasze serca na potrzeby bliźnich i spieszmy im z bezinteresowną pomocą. Chrystus uczy nas, że błogosławiony, szczęśliwy jest człowiek, który jest miłosierny. On też miłosierdzia dostąpi. Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Dlatego starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Naszym zadaniem niech będzie przemienianie świata miłością miłosierną.

Dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała, a zwłaszcza tym, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych procesji – służbie liturgicznej, noszącym feretrony i baldachim, chłopcom z dzwonkami oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom. Bóg zapłać.

W ostatnią niedziele inwestycyjną na cele parafialne, bieżące utrzymanie parafii i dzieła duszpasterskie złożono w Izbach 692 zł i 10 €, w Banicy 3 700 zł. W ostatnim czasie w Izbach zmodernizowane zostało przyłącze prądowe do kościoła. Dziękuję za wszelkie dobro czynione dla parafii, troskę o nasze świątynie i każde życzliwe słowo. Bóg Zapłać.

W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów Szkoły Podstawowej w piątek o godz. 8.00. Przed mszą św. będzie możliwość spowiedzi św., aby z Bogiem rozpocząć ten czas wakacji.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWA

SOBOTA           Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

19 czerwiec do 25 czerwiec 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

19.06

PONIEDZIAŁEK

6.30

+ Leokadii Zając od rodziny Michalików z Rożnowa

20.06

WTOREK

6.30

+ Leokadii Zając od rodziny Ślęzak z Sufczyna

21.06

ŚRODA

16.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

18.00

+ Jacka Króla w 6 r. śm.

22.06

CZWARTEK

6.30

+ Jadwigi Stańskiej od wnuka Przemysława Tarasek

23.06

PIĄTEK

6.30

++ Marii Skrzypniak od Krzysztofa Gizickiego z rodziną

8.00

Dziękczynna z okazji zakończenie roku szkolnego z prośbą o bł. Boże
i opiekę MB na dla uczniów i ich rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły

24.06

SOBOTA

8.00

+ Leokadii Zając od syna Ignacego z żoną

18.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej na dla Zofii i Jana Tomaśko w 50 r. ślubu od córek z rodzinami

25.06

NIEDZIELA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

++ Jana i Kazimierza Bodziarczyków

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki
Bożej w życiu dorosłym dla Krystiana w 18 r. urodzin od dziadków

11.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej na dla Teresy i Mieczysława w kolejną r. ślubu