Aktualności

Boże Ciało w parafii 2023 r.

Po raz trzeci odbyła się procesja Bożego Ciała z kościoła z Izb do kościoła w Banicy. Wszystko od rana wskazywało, ze procesja, w zaplanowanej trasie, się nie odbędzie, bo do godz. 1000 padał deszcz. Msza św. rozpoczęła się w kościele w Izbach o godz. 1000. W trakcie jej trwania przestał padać deszcz i pogoda na tyle się poprawiła, że procesja wyruszyła po mszy św. do czterech ołtarzy i o dziwo, Bogu dzięki, przeszła do kościoła w Banicy bez kropli deszczu.

Dziękuję wszystkim za udział w Uroczystości Bożego Ciała i wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia procesji eucharystycznej: przygotowującym ołtarze, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej, niosącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami oraz wszystkim parafianom za udział w tradycyjnych strojach regionalnych. Bóg Zapłać.