Ogłoszenia

12 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023 r.

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości, a dziękując za Boże Miłosierdzie prośmy o wytchnienie w czasie wakacyjnym oraz pociechę w codziennych troskach. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Dziś odpust w Parafii Uście Gorlickie.

Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, dla wielu czas odpoczynku. Serdecznie witam gości przybyłych na wakacje do naszej parafii i oddaję pod opiekę św. Kosmy i Damiana MM, św. Łukasza i św. Michała Archanioła, patronów naszych kościołów w Banicy, Izbach i Bielicznej. Wszystkim przyjeżdżającym i wyjeżdżającym na wakacje życzę dobrego wypoczynku, przypominając zarazem o wytrwaniu w wierności Panu Bogu w praktykowaniu codziennej modlitwy, życiu sakramentalnym i niedzielnej eucharystii. Ten apel kieruję szczególnie do rodziców, by zadbali o życie religijne swoje i swoich dzieci.

W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w czwartek, 29 czerwca. Msze święte jak w niedzielę w Banicy o godz. 800 i 1100, w Izbach o godz. 930. Składka przeznaczona jest w tym dniu na świętopietrze czyli datki na charytatywną działalność Stolicy Apostolskiej.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. w Banicy o godz. 800, a przed nią modlitwa różańcowa wynagradzająca za niewdzięczność i bluźnierstwa, jakimi ludzie obrażają Niepokalane Serce Maryi.

Od 1 lipca rozpoczyna się Odpust w Tuchowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Od 1 czerwca br. trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Szczegóły na stronie internetowej wydziału.

Dziękuję za spontaniczne zorganizowanie się i pomoc w pracach przy plebanii, zainteresowanie i wszelką życzliwość. Bóg Zapłać.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • ŚRODA                     Wspomnienie Świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • CZWARTEK                   Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

26 czerwiec do 02 lipiec 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

26.06

PONIEDZIAŁEK

6.30

+ Leokadii Zając od wnuka Krzysztofa z żoną Żanetą

27.06

WTOREK

6.30

+ Leokadii Zając od wnuczki Katarzyny

28.06

ŚRODA

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla ofiarodawców i całej naszej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Sandry Pasoń w 1 r. śm. od kolegi Wojciecha

29.06

CZWARTEK

UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA, APOSTOŁÓW

8.00

++ Jana Plewy oraz Józefa i Danuty Plewa od syna z rodziną

9.30

IZBY

+ Sandry Pasoń w 1 r. śm. od ojca chrzestnego

11.00

+ Stanisława Dziurnego od brata Mariana z rodziną

30.06

PIĄTEK

18.00

+ Tadeusza Chrobaka od Michaliny i Jana Trojanowicz

01.07

SOBOTA

8.00

++ Władysławy i Karola Barnaś

02.07

NIEDZIELA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę MB dla
członkiń i ich rodzin z Róży Żywego Różańca Pani Marii Plewa

9.30

IZBY

+ Władysława Salamon w r. śm.

11.00

+ Stanisława Dawiec w r. śm. od żony i dzieci z rodzinami