Ogłoszenia

17 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2023 r.

Przeżywając 17 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego jako chrześcijanie nie zapominamy o prawdziwym skarbie, jakim jest życie wieczne w Królestwie Chrystusa. Chrystus nam przypomina, że warto zainwestować w skarby ukryte przed naszymi oczami. Czy jednak królestwo niebieskie jest dla nas aż tak cenne, aby oddać za nie wszystko?

Serdecznie witam wszystkich gości przebywających w naszej parafii na wakacjach i urlopach życzę dobrej pogody, radosnego, zdrowego i bezpiecznego odpoczynku oraz zapraszam do udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach.

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii misjonarza z Kuby ks. Grzegorza Kozioła. Dziękuje za złożone ofiary do puszki na dalszą działalność misyjną. Bóg zapłać.

Dziękuje za wszelkie dobro wszystkim troszczącym się o kapłana Macieja Stabrawę w czasie wakacyjnego zastępstwa. Dziękuję Andrzejowi Bogaczowi za prace przy plebanii. Za wszelką życzliwość Bóg zapłać.

Od południa 1 sierpnia, tj. wtorku, do północy 2 sierpnia, tj. środy, można zyskać, tylko jeden raz w roku – dla siebie lub dla zmarłego – tzw. odpust Porcjunkuli. Warunkami uzyskania odpustu zupełnego są: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800.

W najbliższym tygodniu rozpocznie się sierpień. To miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Kościół wzywa, by ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79 Rocznica Powstania Warszawskiego, w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek w Izbach od godz. 1500, w Banicy od godz. 1700. W I sobotę miesiąca msza św. o godz. 800, a wcześniej różaniec wynagradzający za zniewagi i grzechy, jakich dopuszczają się ludzie, także niewierzący, przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, a w konsekwencji przeciw Bogu.

Za tydzień w niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Eucharystią o godz. 630 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie.

Spotkanie przed pielgrzymkowe Grupy 14 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej z zapisami odbędzie się w niedzielę 6 sierpnia w SZYMBARKU: o godz. 16.00 – Msza Święta, po niej spotkanie organizacyjne.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK    Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera.

WTOREK                Wspomnienie Świętego Alfonsa Liguriego, biskupa i doktora Kościoła.

PIĄTEK                   Wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

31 lipiec do 06 sierpień 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

31.07

PONIEDZIAŁEK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

01.08

WTOREK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

02.08

ŚRODA

16.00

IZBY

Marii Oleksy od córki Stanisławy Garbacz z mężem

18.00

++ Jana i Józefy Kulasik

03.08

CZWARTEK

6.30

+ Ludwika Franczaka od Zofii i Jana Tomaśko

04.08

PIĄTEK

16.00

IZBY

Marii Oleksy od córki Zofii Serafin z mężem

18.00

+ Marii Skrzypniak od Władysława i Józefy Kempa

05.08

SOBOTA

8.00

++ Stefana i Stanisława Dziurnych od Czesława z żoną

06.08

NIEDZIELA

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Franciszka Skrzypniaka od syna Krzysztofa z rodziną

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośba o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę MB dla
dobroczyńców, ofiarodawców i całej naszej wspólnoty parafialnej

11.00

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski
i opiekę Matki Bożej dla Sylwii i Rafała w 2 r. ślubu