Ogłoszenia

22 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2023r.

Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

W poniedziałek msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam dzieci, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego na czas nauki. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800. W tym dniu do Banicy na godz. 1800 zapraszam dzieci szkolne z kas 1, 2 i 3 wraz z rodzicami w ramach ważnego etapu katechetycznego związanego z przygotowaniem dalszym i bliższym do przyjęcia I Komunii Św. i Sakramentu Pokuty o Pojednania.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu szczególne zaproszenie kieruję do uczniów klasy 8 wraz z rodzicami na swoje spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania o godz. 18.00.

W piątek uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Msza św. w Banicy o godz. 18.00. Po mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

W tym tygodniu została pomalowana elewacja plebanii. Koszt przygotowania elewacji, farby i jej pomalowanie to 7 209 zł. Dziękuję ekipie pracowników Andrzeja Figla z mojej rodzinnej parafii Kąty za wykonaną pracę.

W Ostatnim czasie została odbudowana kładka przez rzekę w Bielicznej. Dziękuję za pracę i ofiarność osobom: Mariusz Angulski, Ochotnicki Piotr, Eugeniusz Pasoń, Tomasz Sieciński, Zbigniew Mroczek, Firmie „Drozdex”. Bóg Zapłać.

W kościele w Izbach wróciła po renowacji lampka wieczna. Dziękuję Krystynie i Robertowi Sternal, z mojej rodziny, za zasponsorowaną renowację i odnowienie elementów lampki wiecznej. Dziękuję Grzegorzowi Leśniakowi za demontaż, złożenie i zawieszenie w kościele. Bóg zapłać.

Dziękuje za wszelkie prace, życzliwość i składane ofiary w ostatnim czasie i proszę o wsparcie za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca – niedzieli inwestycyjnej.

W niedzielę 10 września, w Markowej koło Łańcuta, odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci – polskiej rodziny, zamordowanej przez niemieckiego okupanta za pomoc ośmiorgu Żydom skazanym na zagładę. Uroczystość będzie transmitowana na antenie TVP1.

Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PIĄTEK     UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP, Głównej Patronki Diecezji.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

04 wrzesień do 10 wrzesień 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

04.09

PONIEDZIAŁEK

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i światło Ducha
Świętego na rozpoczynający się rok szkolny dla Rodziców, Dyrekcji,
Wychowawców, Nauczycieli, młodzieży i dzieci

05.09

WTOREK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

06.09

ŚRODA

16.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

18.00

+ Anny Dawiec w 30 dzień po śm. od dzieci

07.09

CZWARTEK

18.00

+ Tadeusza Chrobaka od Grzegorza Struzika

08.09

PIĄTEK

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP

18.00

+ Mariana Dziurnego od Jadwigi i Wojciecha Jamro

09.09

SOBOTA

6.30

+ Ludwika Franczaka od Eugenii i Piotra Stańskich

10.09

NIEDZIELA

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Jana Skrzypniaka w r. śm. od córki z rodziną

9.30

IZBY

+ Zdzisława Pasonia od córki Anity z rodziną

Chrzest – Aleksander, Jakub Drozd

11.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę MB
i ulgę w cierpieniu dla Apolonii Bodziarczyk