Ogłoszenia

25 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023r.

W naszym kościele parafialnym w Banicy przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową, ku czci świętych Kosmy i Damiana, męczenników. Radujemy się wraz z całym Kościołem Powszechnym, że Bóg uwieńczył ich najwyższą chwałą zbawienia, a oddając cześć świętym lekarzom, cudotwórcom i męczennikom, podziwiamy niemal namacalne dowody ich opieki nad całą naszą parafią.

Przewodnikiem Duchowym uroczystości odpustowej jest Ks. Kazimierz Borczewski, który uroczyście poprowadzi sumę odpustową i wygłosi dziś Słowo Boże. Bóg zapłać.

Dziś Dzień Modlitw o Trzeźwość. Prośmy za tych, którzy pogrążyli się w nałogu alkoholizmu, by Pan wejrzał łaskawie na nich i na ich rodziny.

W środę w Izbach i Banicy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam.

W najbliższą niedzielę zaczyna się miesiąc październik związany z modlitwą Różańcową. Przez cały miesiąc zachęcam wszystkich do rodzinnej lub wspólnotowej modlitwy na Różańcu. Tego pragnie od nas Bóg, Matka Boża i Kościół.

W I niedzielę października, wzywając orędownictwa, niezawodnego przewodnika, patrona cerkwi w Bielicznej – św. Michała Archanioła, zostanie odprawiana msza św. odpustowa o godz. 14.00, połączona z dziękczynieniem na zakończenie letniego sezonu turystycznego 2023 roku. Mszę św. poprowadzi ks. Rafał Łukasik – proboszcz parafii Szymbark. Przewidziana jest degustacja potraw, ciast i innych produktów kuchni regionalnej przygotowanych przez Koło Gospodyń z Banicy. Serdecznie wszystkich zapraszam.

W najbliższych dniach w naszej diecezji będzie prowadzona akcja pomocy misjonarzom pt.: „Budujemy studnie w Czadzie”, która polega na zbiórce zużytych dobrych i zepsutych przedmiotów codziennego użytku, jak telefony komórkowe, smartfony, tablety czy laptopy. Zużyty sprzęt będzie można umieścić w specjalnym pudle, które zostanie ustawione w przedsionku kościoła. Bóg zapłać!

W następną niedzielę comiesięczna zmiana tajemnic w Różach Żywego Różańca.

Banica

Księdzu Kazimierzowi, kapłanom z naszego dekanatu z ks. Dziekanem na czele, który łączy się dziś z nami duchowo, oraz zgromadzonym na tej Uroczystości odpustowej, życzę, by dobry Bóg obdarzył błogosławieństwem i prowadził mocną ręką na trudnych drogach kapłańskiego posługiwania, oraz był dla Was ostoją pośród burz i radością Waszego powołania.

Bogactwa Bożej Łaski życzę wszystkim parafianom oraz gościom, którzy podtrzymują szlachetną tradycję przybywania na nasz odpust.

Byśmy mogli wypełnić warunki odpustu zupełnego wyzbądźmy się wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego i módlmy się w intencjach Ojca Świętego. Pod Twoją obronę…

Za chwilę wyruszymy w uroczystej procesji Eucharystycznej w następującym porządku, Krzyż, akolici, służba liturgiczna, feretrony, chorągwie i dzieci przed baldachimem.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

ŚRODA                Wspomnienie Świętego Wincentego á Paulo, prezbitera.

CZWARTEK       Wspomnienie Świętego Wacława, męczennika.

PIĄTEK               Święto Świętych ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA i RAFAŁA.  Odpust w Parafii Ropa.

SOBOTA              Wspomnienie Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

25 wrzesień do 01 październik 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

25.09

PONIEDZIAŁEK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

26.09

WTOREK

6.30

W intencji Panu Bogu wiadomej

27.09

ŚRODA

16.00

IZBY

Przebłagalna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę
Matki Bożej dla pewnej rodziny

18.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę MB
i zdrowie przez przyczynę św. Kosmy i Damiana dla pewnej osoby

28.09

CZWARTEK

6.30

+ Marii Skrzypniak od Marka i Teresy Kęska z rodz. z Ochotnicy Dolnej

29.09

PIĄTEK

6.30

+ Jadwigi Stańskiej od Krystyny i Stanisława Wolskich

30.09

SOBOTA

6.30

+ Tadeusza Chrobaka od Mariusza Struzika

14.00

IZBY

Ślub: Drozd Roksana – Mateusz Gadzina

01.10

NIEDZIELA

XXVI

NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Róży Żywego Różańca Pani Marii Plewa

9.30

IZBY

+ Tomasza Gambali (greg) /POCZĄTEK/

11.00

+ Anny Dawiec od Bożeny i Tomasza Ptaszkowskich

14.00

BIELICZNA

+ Honoraty Pasoń w r. śm.