Ogłoszenia

26 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia Duszpasterskie 01.10.2023r.

Dziś I niedziela miesiąca, dlatego po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej, na którą zapraszam wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież, w niedzielę w Izbach po mszy św. o godz. 9.30, w Banicy po mszy św. o godz. 1100, w tygodniu codziennie w Banicy o godz. 1700, w Izbach w każdą środę, a w tym tygodniu również w piątek, po mszy św. o godz. 1500.

Wzywając orędownictwa, niezawodnego przewodnika, patrona cerkwi w Bielicznej – św. Michała Archanioła, zostanie dziś odprawiana msza św. odpustowa o godz. 1400, połączona z zakończeniem letniego sezonu turystycznego 2023 roku. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Wraz z dzisiejszą niedzielą rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 1810 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 2200.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź św. przez cały tydzień przed wyznaczonymi mszami św.

Na mszę św. i różaniec zapraszam uczniów klasy II w raz z rodzicami w środę na godz. 1700.

Na spotkanie wraz z rodzicami, mszę św. i różaniec poprowadzony przez kandydatów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam w czwartek na godz. 1700.

W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy św. o godz. 800.

Dekanalny Dzień Skupienia dla Parafialnych Oddziałów Caritas odbędzie się 14 października /sobota/ godz. 9.00 w parafii Śnietnica.

W niedzielę 8 października br. w Mielcu odbędzie się diecezjalny Różańcowy Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się od Eucharystii sprawowanej o godz. 12.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki Mielca, a następnie podąży w kierunku kościoła św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, modląc się modlitwą różańcową w intencji małżeństw i rodzin oraz ochrony każdego ludzkiego życia, zwłaszcza dzieci przed narodzeniem. W naszym dekanacie, w parafii Brunary, organizowany jest w przyszłą niedzielę wyjazd do Mielca o godz. 900. Koszt około 30 zł. Bardzo proszę chętnych na wyjazd zgłaszać się bezpośrednio do parafii Brunary.

Rusza akcja pomocy misjom, dzięki zbiórce zużytych przedmiotów, takich jak, telefony komórkowe, smartfony, tablety i laptopy. Zużyty sprzęt można już umieścić w specjalnym pudle, które zostało ustawione w szkole w Banicy. Akcja przewidziana jest do końca października br.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na utrzymanie i bieżące prace w parafii.

Banica

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej św. Kosmy i Damiana MM w ubiegłą niedzielę, niech napełnia Boża radość, bowiem przyczynili się do Bożej chwały, a nam wszystkim pomogli głębiej przeżywać jej Wielkie Tajemnice.

Dziękuję, za wspólny dar modlitwy, ofiar duchowych i materialnych, Panu Organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantom, lektorom, młodzieży, niosącym feretrony i sztandary, Pani Janinie Dawiec za pracę w kościele i w jego otoczeniu, mieszkańcom z części dolnej Banicy za udekorowanie kościoła. Bóg zapłać.

Szczególne podziękowanie dla Koła Gospodyń i Gospodarzy z Banicy za piękny wieniec i oprawę liturgii odpustowej w śpiewie i strojach góralskich.

Za wszelkie dobro i życzliwość – Bóg Zapłać.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów

ŚRODA                           Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.

CZWARTEK                  Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

SOBOTA                        Wspomnienie NMP Różańcowej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

02 PAŹDZIERNIK do 08 PAŹDZIERNIK 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

02.10

PONIEDZIAŁEK

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

03.10

WTOREK

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

04.10

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Tomasza Gambali (greg)

17.00

+ Mariana Dziurnego od Stanisławy i Michała Krok z Ropy

05.10

CZWARTEK

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

06.10

PIĄTEK

15.00

IZBY

+ Tomasza Gambali (greg)

17.00

+ Ludwika Franczaka od Jacka i Anny Trojanowicz

07.10

SOBOTA

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

8.00

Dziękczynna za otrzymane łaski dla rodziny Jakuba i Katarzyny
z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i dobre wychowanie dzieci

08.10

NIEDZIELA

XXVII

NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Mariana Dziurnego od syna z rodziną

9.30

IZBY

+ Tomasza Gambali (greg)

11.00

++ Stefana, Stanisława i Andrzeja Dziurnych od Krystyny i Edwarda