Ogłoszenia

27 Niedziela Zwykła Ogłoszenia Duszpasterskie 08.10.2023r.

Dziś 27 niedziela zwykła miesiąca października. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, na które zapraszam szczególnie dzieci i młodzież.

Wszystkim, którzy włączyli się z Izb i Banicy w uporządkowanie terenu wokół i w cerkwi w Bielicznej oraz przygotowanie odpustu na św. Michała Archanioła połączonego z zakończeniem letniego sezonu turystycznego, Ochotniczej Straży Pożarnej, Paniom z Koła Gospodyń z Banicy, a szczególnie, licznie zebranym parafianom, za ich obecność i ofiarność, szczere, z serca płynące podziękowanie. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiarę złożoną z tej imprezy w wysokości 5 000 zł. Dziękuję za złożone w ostatnim czasie indywidualne ofiary na budowę ogrodzenia plebanii przez dwie rodziny w wysokości 5 000 zł i 1 000 zł. Bóg Zapłać.

Dziękuję za zdjęcie lampki wiecznej do renowacji i zamontowanie górnego reflektora Władysławowi Kempa, Rafałowi Oślizło, Stanisławowi Kempa i Mieczysławowi Chrobak.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na zaplanowane prace oraz bieżące utrzymanie parafii.

W sobotę, 14 października obchodzą swoje doroczne święto nauczyciele i wychowawcy. Na nabożeństwo o godz. 800 zapraszam szczególnie nauczycieli i dzieci, które przez modlitwę mogą podziękować nauczycielom za codziennie podejmowany trud wychowania.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski i zbiórkę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej ubogiej młodzieży.

W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, dlatego w tym dniu nabożeństwa różańcowe ofiarujemy w intencji życia, małżeństw i rodzin.

Trwa akcja pomocy misjom, dzięki zbiórce zużytych przedmiotów, takich jak, telefony komórkowe, smartfony, tablety i laptopy. Zużyty sprzęt można już umieścić w specjalnym pudle w szkole w Banicy oraz w przedsionkach kościołów. Akcja przewidziana jest do końca października.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych, do której zachęcam całe Rodziny. Zabierzmy z kościoła leżące na bocznym ołtarzu kartki wypominkowe i po wyraźnym wypisaniu na nich imion naszych bliskich zmarłych, złóżmy je na ręce kapłana. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PIĄTEK     Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

09 PAŹDZIERNIK do 15 PAŹDZIERNIK 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

09.10

PONIEDZIAŁEK

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

10.10

WTOREK

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

11.10

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Józefa Leśniaka od Marii Pasoń

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

12.10

CZWARTEK

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

17.00

+ Anny Dawiec od córki z rodziną

13.10

PIĄTEK

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

17.00

+ Marii Skrzypniak od Krzysztofa i Beaty Plewa z rodziną

14.10

SOBOTA

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

8.00

+ Jadwigi Stańskiej od Stefani Majcher

15.10

NIEDZIELA

XXVIII

NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

++ Anieli i Augustyna Bania od córki Anny z rodziną

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej i dary Ducha
Świętego w życiu dorosłym dla Stanisława od Dziadków

11.00

+ Tomasza Gambali (greg)