Ogłoszenia

28 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023r.

Dziś 28 niedziela w ciągu roku, przed nami ostatnie 2 tygodnie Maryjnego października. Warto się zapytać: na ilu Nabożeństwach Różańcowych uczestniczyliśmy? Pamiętajmy, że Maryja nie opuszcza tych, którzy się do Niej uciekają. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy wypełniają zobowiązanie wychowania religijnego swoich dzieci, dowożą i uczestniczą razem z dziećmi w nabożeństwach różańcowym. Wszystkich zapraszam do licznego udziału.

Dziś w całej Polsce obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Modlitwą i ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

W ostatnią niedzielę na bieżące utrzymanie i prace w parafii złożono w Izbach – 689 zł, Banica – 4 240 zł. Dziękuję za wszelką dobroć i życzliwość czynioną dla parafii. Bóg zapłać.

W środę święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, a w niedzielę święto patronalne kościoła w Izbach. Msze św. w najbliższą niedzielę z okazji tego wydarzenia w Banicy o godz. 700 i 900 w Izbach suma odpustowa o godz. 1100.

Izby

Wspólnotę parafian z Izb serdecznie proszę o aktywne włączenie się w zorganizowanie procesji w dzień uroczystego odpustu ku czci Świętego Łukasza, postarajmy się, aby żaden feretron oraz sztandar nie pozostał bez opieki. Bardzo proszę o złożenie po 20 zł na cele organizacyjne odpustu w Izbach w ustalonym od lat miejscu zbiórki ofiar wewnętrznych.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający – Tydzień Misyjny, w którym szczególnie modlić się będziemy za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele misyjne.

We wszystkich parafiach województwa małopolskiego w niedzielę 22 października obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Pawła II, a przez jego wstawiennictwo modlić się o Bożą opiekę dla naszej Ojczyzny.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych, do której zachęcam całe Rodziny, szczególnie pokażmy dzieciom jak wypełniać kartki wypominkowe, tak aby kiedyś i one zamówiły roczną modlitwę w naszej intencji.

W Banicy proszę kierownika grupy gospodarczej Tomasza Ptaszkowskiego o zweryfikowanie potrzeby i podjęcie decyzji TAK lub NIE co do uporządkowania terenów zielonych cmentarza i otoczenia kościoła.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK          Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej.

WTOREK                     Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

ŚRODA                          Święto Świętego Łukasza Ewangelisty, święto

PIĄTEK                         Wspomnienie Świętego Jana Kantego, prezbitera

NIEDZIELA                  Uroczystość Św. Jana Pawła II, Papieża, patrona Małopolski i Zakliczyna.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

16 PAŹDZIERNIK do 22 PAŹDZIERNIK 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

16.10

PONIEDZIAŁEK

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

17.10

WTOREK

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

18.10

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Anny Rogóż

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

19.10

CZWARTEK

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

17.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla dobroczyńców, ofiarodawców i całą naszą Parafię

20.10

PIĄTEK

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

17.00

+ Tadeusza Chrobaka od Damiana i Joanny Bochniak

21.10

SOBOTA

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla dobroczyńców, ofiarodawców i całą naszą Parafię

22.10

NIEDZIELA

XXVIX

NIEDZIELA ZWYKŁA

7.00

+ Tomasza Gambali (greg)

9.00

+ Leokadii Zając od wnuczki Gabrieli

11.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę MB oraz
opiekuna św. Łukasza dla całej wspólnoty parafialnej w Izbach