Ogłoszenia

29 NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.10.2023r.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Rozpoczynamy równocześnie Tydzień Misyjny w którym szczególnie modlimy się za wszystkich misjonarzy, misjonarki i ludy krajów misyjnych. Składka zbierana podczas wszystkich Mszy. Św. przeznaczona jest do dyspozycji Papieża.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia kościołów naszej parafii oraz ostatnie Nabożeństwa Różańcowe, do udziału w których serdecznie zapraszam.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych, pamiętajmy o tym składając kartki do modlitwy wspominkowej. Bóg zapłać za złożone ofiary z tej okazji.

Zatroszczmy się również w najbliższym czasie o godne przeżywanie tych dni poprzez troskę o groby naszych bliskich i groby, których nikt nie nawiedza – cmentarz to wizytówka naszej pobożności i kultury. Dziękuje, za cały rok, wszystkim koszącym trawę i troszczącym się o cmentarze naszej parafii i toczenie kościołów. Bóg zapłać.

Kwesta do puszki na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie, przeprowadzona będzie w najbliższą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych przed kościołami i na cmentarzu.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Banicy przez cały tydzień przed mszami św., w Izbach w środę przed mszą św. i w niedzielę po mszy św. o godz. 9.30, w czasie różańca św.

W ostatnim tygodniu, w kwocie 12 600 zł zakończono pierwszy etap prac związanych z budową ogrodzenia plebanii.

Przed nami zmiana czasu z letniego na zimowy, która nastąpi w nocy z 28 na 29 października. Przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00 w nocy.

IZBY

Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową, ku czci świętego Łukasza Ewangelisty patrona kościoła w Izbach. Cieszymy się wraz z całym Kościołem Powszechnym, że Bóg uwieńczył go najwyższą chwałą zbawienia, a wzywając jego orędownictwa prosimy o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla całej wspólnoty parafialnej w Izbach.

Przewodnikiem Duchowym uroczystości odpustowej jest Ks. Radosław Olejarz – wikariusz z Parafii Ropa, który głosił dziś Słowo Boże, za co gorące, Bóg zapłać.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, zrzeszonym w Kole Gospodyń, Ochotniczej Straży Pożarnej, Panu Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, niosącym feretrony i sztandary, sprzątającym i dekorującym kościół, parafianom oraz gościom, którzy tradycyjnie przybywają na odpust w Izbach, dziękuję, za wspólny dar modlitwy, ofiar duchowych i materialnych, i życzę nieprzebranych bogactw Bożej Łaski.

Byśmy mogli wypełnić warunki odpustu zupełnego wyzbądźmy się wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego i módlmy się w intencjach Ojca Świętego. Pod Twoją obronę, Chwała Ojcu …

Za chwilę wyruszymy w uroczystej procesji Eucharystycznej w następującym porządku, Krzyż, służba liturgiczna, feretrony, chorągwie przed baldachimem.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

SOBOTA              Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

23 PAŹDZIERNIK do 29 PAŹDZIERNIK 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

23.10

PONIEDZIAŁEK

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

24.10

WTOREK

17.00

+ Tomasza Gambali (greg)

25.10

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Tomasza Gambali (greg)

17.00

+ Mariana Dziurnego od Bogusławy i Bogdana Motyków z rodziną

26.10

CZWARTEK

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

17.00

+ Ludwika Franczaka od Łukasza i Iwony Trojanowicz

27.10

PIĄTEK

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

17.00

+ Anny Dawiec od syna Sławomira z rodziną

28.10

SOBOTA

6.30

+ Tomasza Gambali (greg)

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla dobroczyńców, ofiarodawców i całą naszą Parafię

29.10

NIEDZIELA

XXX

NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+ Józefa Skrzypniaka od rodzeństwa

9.30

IZBY

+ Józefa Skrzypniaka w 3 r. śm od żony i córki z rodziną

11.00

+ Tomasza Gambali (greg)