Ogłoszenia

2 NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia Duszpasterskie 10.XII.2023r.

Trwa Adwent – czas naszego nawrócenia, przemiany serc i przygotowania duchowego na Boże Narodzenie.

Całe rodziny zapraszam na Roraty codziennie w kaplicy parafialnej o godz. 1700, w sobotę o godz. 800, w Izbach w tym tygodniu w środę o godz. 1500. Zapraszam do licznego udziału.

Dziękuję za złożone dziś ofiary na utrzymanie parafii, bieżące prace i działania duszpasterskie. Dziękuję osobom troszczącym się o wystrój i porządek w naszych kościołach, odśnieżanie i za wszelką życzliwość czynioną dla parafii. Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie, po mszach św. zbiórka ofiar do puszek przed kościołami.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę tj. 16 grudnia, w Izbach od godz. 1400 do godz. 1430, w Banicy od godz. 1400 do godz. 1500 w kaplicy na plebanii, a w przyszłą niedzielę, w ramach spowiedzi dekanalnych, w Uściu Gorlickim spowiedź od godz. 1400 – 1700.

W 42 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, tj. 13 grudnia w środę obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego, w wyniku którego zginęło blisko sto osób, a tysiące internowano i uwięziono, zwolniono z pracy czy zmuszono do emigracji i odebrano nadzieję na wolność. Niech pamięć tamtego czasu nie ulega zapomnieniu i przedawnieniu, gdyż naród, który nie pamięta historii swojej Ojczyzny, wcześniej czy później skazany jest na jej ponowne przeżycie.

W sobotę rozpoczniemyNowennę do Dzieciątka Jezus, aby dobrze przygotowywać się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

W tym roku Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia wypada w niedzielę. .W związku z tym ulegnie zmianie rozkład nabożeństw. Msze św. w niedzielę 24 grudnia w Banicy o godz. 800, w Izbach o godz. 1000. Nie będzie w Banicy mszy św. o godz. 11.00.

Do nabycia są jeszcze świece „Caritas” na stół wigilijny.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

ŚRODA                          Wspomnienie Świętej Łucji, dziewicy i męczennicy

CZWARTEK                Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.