Ogłoszenia

3 NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023r.

Boże Narodzenie już blisko, znakiem którego jest III Niedziela Adwentu, zwana „Niedzielą Radości”. Wykorzystajmy ten ostatni tydzień Adwentu na dobre przygotowanie się do Świąt Narodzenia Pańskiego, poprzez uczestnictwo w Roratach, które są codziennie w kaplicy parafialnej o godz. 1700, w sobotę o godz. 800 , w środę w Izbach o godz. 1500, aby w ten sposób wyrazić naszą miłość i tęsknotę za Bogiem, oraz gotowość na spotkanie z Nim w wieczności. Niech Matka Najświętsza, patronka adwentowego czuwania, wyprasza wszystkim swoim czcicielom potrzebne łaski, a szczególnie mocną wiarę i żywą nadzieję.

W dniu wczorajszym dotarł do Banicy zamówiony nowy tron dla celebransa, którego koszt wyniósł 3 000 zł. Dziękuję jeszcze raz pewnej rodzinie z Banicy za złożona ofiarę na ten cel. Bóg zapłać. Poprzednio używany tron celebransa trafił do kościoła w Izbach. Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie i bieżące potrzeby parafii, w Izbach – 897 zł, w Banicy – 3 937 zł. Dziękuję za dary żywnościowe, wszelką życzliwość i dobro czynione dla parafii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu spowiedź w naszym dekanacie: dzisiaj Uście Gorlickie od godz. 1400 – 1700, Brunary we wtorek od godz. 830 – 930 i od godz. 1500 – 1800, Wysowa w czwartek od godz. 1400 – 1700, Łosie również w czwartek od godz. 1430 – 1700, Szymbark w piątek od godz. 1400 – 1800, Ropa w sobotę od godz. 1400 do 1900. Pojednajmy się z Bogiem i bliźnimi aby Chrystus narodził się w naszych sercach.

W imieniu pana Stanisława naszego organisty dziękuję wszystkim za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary z okazji wręczanych w naszych domach wigilijnych opłatków. Bóg zapłać.

Rozpoczynamy dekorowanie naszych kościołów przed świętami. W Banicy do świątecznego ubierania, a potem usunięcia dekoracji świątecznych bardzo proszę w tym roku grupę gospodarczą Pawła Nowaka, którą zapraszam do kościoła w poniedziałek na godz. 18.00, w Izbach proszę o zainteresowanie i ewentualną pomoc w dekoracji kościoła i jej usunięciu. Bóg zapłać.

W najbliższą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia, msze św. w Banicy o godz. 800, w Izbach o godz. 1000. W Wigilię Bożego Narodzenia W naszych domach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata z Ewangelii świętego Łukasza, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Do wigilijnego stołu zaprośmy samotnego sąsiada. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy na msze święte Pasterskie, których liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy 24 grudnia od Mszy Świętych wigilijnych sprawowanych w Izbach o godz. 2200, w Banicy o godz. 2400. Składka z Pasterek jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Na bocznym ołtarzu, są jeszcze do nabycia świece wigilijne.

Dziękując za okazywaną życzliwość i wszelkie dobro czynione dla parafii,

wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

18 GRUDZIEŃ do 24 GRUDZIEŃ 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

18.12

PONIEDZIAŁEK

1700

+ Marii Skrzypniak od Genowefy Skrzypniak

19.12

WTOREK

1700

+ Jadwigi Stańskiej od sąsiadów Chrobak

20.12

ŚRODA

1500

IZBY

+ Józefa Oleśniewicza od bratanka Piotra z rodziną

1700

+ Wiesława Grucy w 10 r. śm.

21.12

CZWARTEK

630

+ Tadeusza Chrobaka od Piotra i Lidii Deć

1700

+ Mariana Dziurnego od Katarzyny Dziurna

22.12

PIĄTEK

630

+ Ludwika Franczaka od Chrześnicy Marii z rodziną

1700

+ Anny Dawiec od właścicieli Firmy Dreno

23.12

SOBOTA

800

+ Marii Skrzypniak od Marzeny i Rafała Oślizło

24.12.2023 r.

IV

NIEDZIELA ADWENTU

800

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla siostry Julii Serafin z Zakonu Sióstr Służebniczek NMP

1000

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Joanny i Arkadiusza w 1 r. ślubu

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

2200

IZBY

PASTERKA

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla mieszkańców wspólnoty parafialnej w Izbach

2400

BANICA

PASTERKA

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla mieszkańców wspólnoty parafialnej w Banicy