Ogłoszenia

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Ogłoszenia Duszpasterskie 25. 02. 2024 r.

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Przypominam, że w naszych kościołach w każdy piątek Droga Krzyżowa w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800, a w niedzielę Gorzkie Żale. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

W Kościele dziś w Polsce obchodzony jest Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. Módlmy się za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej i ludzkiej pomocy. Po mszach św. zbiórka do puszki na ogólnopolski fundusz misyjny dzieła pomocy misjom Ad Gentes. Dziękuje za złożone ofiary. Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek w Izbach od godz. 1500, w Banicy od godz. 1700.

Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Przypominam o obowiązkowym uczestnictwie w nabożeństwie pierwszo-piątkowym uczniów klas VI i VII w ramach dalszego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W piątek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych żołnierzach – bohaterach – obrońcach niepodległej katolickiej Polski. Pamięć i szacunek o nich jest fundamentem naszej wspólnoty narodowej.

W I sobotę miesiąca msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00, a wcześniej różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

W ramach jałmużny wielkopostnej, zostaną rozdane w tym tygodniuskarbonki wielkopostne dzieciom szkolnym. Do nabycia są tradycyjne baranki wielkanocneoraz paschaliki wielkanocne. Paschalik można wykorzystać podczas Liturgii Światła w Wielką Sobotę, a następnie postawić na świątecznym stole. Można też zapalić go na grobie najbliższych w Poniedziałek Wielkanocny. Ofiara 10 zł z baranków i paschalików wielkanocnych, oraz ofiary ze skarbonek przeznaczone są na cele charytatywne.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca w Izbach bez zmian, w Banicy przed mszą św. o godz. 11.00.

W ostatnim tygodniu zostały wykonane kolejne prace przy ogrodzeniu plebani, których koszt wyniósł 4 900 zł. Zostały pomierzone i zamówione przęsła wraz z bramką wejściową i bramą wjazdową.

Dziękuję za podjęty trud uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Częstochowy i Łagiewnik. Bóg zapłać.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

26 LUTY do 03 MARZEC 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

26.02.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

W intencji Panu Bogu wiadomej

27.02.2024 r.

WTOREK

630

W intencji Panu Bogu wiadomej

28.02.2024 r.

ŚRODA

16.00

IZBY

W intencji Panu Bogu wiadomej

1800

+ Marii Skrzypniak od Marka Motyki z rodziną

29.02.2024 r.

CZWARTEK

600

W intencji Panu Bogu wiadomej

630

+ Jadwigi Stańskiej od rodziny Stańskich z Bobowej

01.03.2024 r.

PIĄTEK

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całej wspólnoty Parafialnej

1800

+ Mariana Dziurnego od Moniki i Mirosława Siuta

02.03.2024 r.

SOBOTA

630

W intencji Panu Bogu wiadomej

800

Przebłagalna z prośbą o bł. Boże, opiekę i obronę Matki Bożej przed
grożącymi zagrożeniami, o ducha zgody, pomyślności solidarności,
uczciwości i wierności Bożym Przykazaniom dla naszej Ojczyzny

03.03.2024 r.

III

NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

8.00

++ Stefana i Stefanii Karpiak oraz córki Ireny od Marii Drab z rodziną

9.30

IZBY

++ Marii Bołoz i Józefa Cabak

11.00

+ Józefa Sądelskiego od Celiny i Kazimierza Trojanowicz