Aktualności

Droga Krzyżowa Parafialna 2024 r.

Przemierzamy różne drogi. Po jednych kroczymy z entuzjazmem, z innych wolelibyśmy uciec, jeszcze inne, choć trudne, przynoszą poczucie, że było warto, bo są owoce. W Wielkim Poście Pan Bóg pokazuje nam drogę wyjątkową, nie do porównania z żadną inną – swoją Drogę Krzyżową. On sam chce nas nią poprowadzić, chce pójść nią razem z nami, bo to jest Jego droga.

27 marca 2024 roku w Wielką Środę odbyła się Parafialna Droga Krzyżowa, zainicjowana 2021 r., w tym roku, ulicami wsi Banica. Trasa nabożeństwa wiodła z kościoła w Banicy w kierunku Śnietnicy. Tradycja organizowanej Drogi Krzyżowej wpisuje się jako modlitwa wprowadzająca do obchodów Triduum Paschalnego.

Dziękuje OSP Banica za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników. Dziękuję dzieciom, młodzieży i wszystkim za liczny udział w tym nabożeństwie.

Ks. Proboszcz Stanisław Serafin