Ogłoszenia

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 28.04.2024r.

Dziś piąta Niedziela Wielkanocna, obchodzona jako niedziela modlitw za kierowców, która w alegorii o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia..

W poniedziałek 29 kwietnia o godz. 18.00 w Parafii Ropa msza św. i próba przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klasy 8, która we wtorek tj. 30 kwietnia, , wraz z młodzieżą z naszego dekanatu, przyjmie Sakrament Bierzmowania przez posługę J. E. Ks. Bp Artura Ważnego, w Parafii Ropa o godz. 1700. Składka w czasie Bierzmowania jest przeznaczona na Fundację Imienia Arcybiskupa Jerzego Ablewicza.

Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, który naznaczony jest maryjną pobożnością. Msza św. z nabożeństwem majowym codziennie w kościele parafialnym w Banicy o godz. 1800, w Izbach w środę o godz. 1600, w niedzielę po mszy św. o godz. 930 w Banicy po mszy św. o godz. 1100. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych do Matki Bożej.

Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w piątek.

W związku uroczystą mszą św. dziękczynną w Bielicznej, w czasie której będziemy prosić o wstawiennictwo św. Michała Archanioła na drogach i szlakach turystycznych dla wszystkich kierowców motocykli i pojazdów terenowych, przewodników, turystów i podróżników z okazji rozpoczęcia wiosenno-letniego sezonu turystycznego, porządek mszy św. będzie następujący, w Banicy o godz. 800, w Izbach o godz. 1000, w Bielicznej o godz. 1300. Zapraszam.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Spowiedź św. w ciągu tygodnia w Banicy i Izbach przed każdą mszą św. W I niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

W I sobotę miesiąca msza św. o godz. 800, wcześniej różaniec św. wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

Maj to miesiąc, w którym wiele dzieci po raz pierwszy przystępuje do Komunii Świętej. Zajmują one miejsce przy świętym stole, by w pełni uczestniczyć w Eucharystii.

W naszej parafii najbliższą niedzielę o godz. 1100 dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjmą do swoich serc Pana Jezusa w Komunii św. Z tej racji nabożeństwo majowe w Banicy po mszy św. o godz. 800.

Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w sobotę po mszy św. o godz. 800.

Dziękuję Grupom Gospodarczym Mieczysława Dziurnego i Krzysztofa Nowaka za wykonane prace porządkowe na cmentarzu i wokół kościoła. Dziękuję Janinie Dawiec oraz Grzegorzowi i Annie Leśniak za zaangażowanie i troskę o najdrobniejsze szczegóły wystrojów kościołów w Izbach i Banicy oraz kaplicy zimowej na plebanii. Wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i zainteresowanie funkcjonowaniem parafii. Bóg Zapłać.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK          ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA, patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

CZWARTEK                 Wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.

PIĄTEK                         UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski.

SOBOTA                        Wspomnienie Świętego Floriana, męczennika.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

29 KWIECIEŃ do 05 MAJ 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

29.04.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

+ Wandy Michalik (greg)

30.04.2024 r.

WTOREK

630

+ Wandy Michalik (greg) /ZAKOŃCZENIE/

1700

ROPA

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Św. dla Młodzieży z klasy 8 z okazji przyjęcia sakramentu Bierzmowania

01.05.2024 r.

ŚRODA

1600

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

1800

+ Anny Dawiec (greg) /POCZĄTEK/

02.05.2024 r.

CZWARTEK

630

+ Anny Dawiec (greg)

1800

+ Tadeusza Dawiec w 7 dzień po śm.

03.05.2024 r.

PIĄTEK

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

800

BANICA

+ Anny Dawiec (greg)

1000

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, zdrowie i opiekę MB dla Stanisława
Nowaka z okazji 90 r. urodzin od Elżbiety, Józefa i Kazimierza Nowak

1300

BIELICZNA

Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki
Bożej i wstawiennictwo św. Michała Archanioła na drogach i szlakach
turystycznych dla wszystkich kierowców motocykli i pojazdów
terenowych, przewodników, turystów i podróżników z okazji
rozpoczęcia wiosenno-letniego sezonu turystycznego.

04.05.2024 r.

SOBOTA

630

+ Anny Dawiec (greg)

800

Przebłagalna z prośbą o bł. Boże i obronę Matki Bożej przed grożącym
nieszczęściem wojny, o ducha zgody narodowej i poszanowanie Życia
Ludzkiego oraz wierności Bożym Przykazaniom dla naszej Ojczyzny

05.05.2024 r.

VI NIEDZIELA

WIELKANOCNA

800

+ Anny Dawiec (greg)

930

IZBY

+ Józefa Sądelskiego od Jana Regiec z rodziną

1100

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
i ukochanie Eucharystii dla Dzieci I Komunijnych i ich rodziców