Ogłoszenia

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 05.05.2024r.

Dziś szósta Niedziela Wielkanocna, a w naszej Parafii o godz. 1100 Uroczystość I Komunii św. Wspólnie z dziećmi i ich rodzicami wychwalamy Boga za dar Jego miłości ku nam, a łącząc się z ich radością ze spotkania z Jezusem Chrystusem przypomnijmy sobie naszą Pierwszą Komunię św. Wszyscy otoczmy modlitwą Dzieci I Komunijne i prośmy dla nich o wytrwanie w dobrym. Dzieci komunijne przeżywać będą tzw. biały tydzień. Jutro odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, Dzieci I Komunijne na godz. 1800, przynoszą świece chrzcielne.

Rodzicom Dzieci I Komunijnych dziękuję za dar ołtarza, którym jest odrestaurowany kielich mszalny. Bóg Zapłać.

Zachęcam wszystkich; dzieci, młodzież i dorosłych do licznego i pobożnego udziału w pięknych maryjnych nabożeństwach majowych. Litanię loretańską można również śpiewać przy naszych przydrożnych kapliczkach. Przy tej okazji postarajmy się o odpowiednie ich przystrojenie.

We wtorek tj. 7 maja rozpoczną się egzaminy maturalne. Wszystkich maturzystów i nauczycieli obejmujemy modlitwą i prosimy dla nich o dary Ducha Świętego.

Od jutra rozpoczynamy dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, tak zwane dni krzyżowe, przed Wniebowstąpieniem Pańskim. które potrwają do środy, 8 maja. Zapraszam wszystkich pracujących na roli i tych, których ziemia żywi do uczestnictwa wieczorem na mszy św.

Nowenna do Ducha Świętego rozpocznie się w piątek 10 maja.

W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1100 uczniowie klasy IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Spotkanie dzieci i ich rodziców w środę w kościele po mszy św. o godz. 1800.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości otwarcia sezonu wiosenno-letniego w Bielicznej, osobom i instytucjom za poprawienie drogi dojazdowej, za oprawę muzyczną, platformę przewozową, ustawienie namiotów i przewiezienie stołów z ławkami, przygotowanie poczęstunku i obsługę gastronomiczną, szczególnie dla Koła Gospodyń z Banicy oraz druhnom i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkim o otwartych sercach i dobrej woli za chętną pomoc, a szczególnie gospodyniom z Izb i Banicy za wypieki, produkty i inne domowe potrawy. Bóg zapłać.

W nadchodzącą niedzielę, tj. 12 maja, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka inwestycyjna na prowadzone dzieła duszpasterskie, bieżące prace i utrzymanie parafii.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK          Święto Świętych Filipa i Jakuba, Apostołów.

ŚRODA                          Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona
                                       Polski i diecezji.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

06 MAJ do 12 MAJ 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy Świętej

06.05.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

1800

+ Anny Dawiec (greg)

07.05.2024 r.

WTOREK

1800

+ Anny Dawiec (greg)

08.05.2024 r.

ŚRODA

1600

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

1800

+ Anny Dawiec (greg)

09.05.2024 r.

CZWARTEK

630

 

1800

+ Anny Dawiec (greg)

10.05.2024 r.

PIĄTEK

630

+ Anny Dawiec (greg)

1800

+ Ludwika Franczaka od sióstr z rodzinami

11.05.2024 r.

SOBOTA

630

+ Anny Dawiec (greg)

1600

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Patrona
św. Floriana dla druhen i druhów OSP z naszej Parafii

12.05.2024 r.

NIEDZIELA

WNIEBOWSTĄPIENIA

PAŃSKIEGO

800

+ Stanisława Farona od wnuków Wojciecha, Łukasza i Joanny

930

IZBY

+ Anny Dawiec (greg) r

1100

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej i ukochanie
Eucharystii w 1 r. przyjęcia Komunii św. dla Dzieci z kl. 4 i ich rodziców