Ogłoszenia

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 12.05.2024r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przypomina nam, że tylko czasowo zamieszkujemy na tej ziemi, a nasza wieczna ojczyzna jest w niebie oraz uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

Jedną z najmilszych i najdroższych Sercu Maryi praktyk religijnych, i tych, co Maryję kochają, jest nabożeństwo majowe. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach majowych. oraz Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego: w tygodniu w Banicy o godz. 1800, w Izbach w środę o godz. 1600, w niedziele w Izbach po mszy św. o godz. 930, w Banicy o godz. 1100.

W najbliższy piątek po mszy świętej o godz. 1800, odbędzie się spotkanie z rodzicami i uczniami klas VI i VII przygotowujących się do egzaminu przed Bierzmowaniem.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone dziś ofiary, za czynione dobro, dary żywnościowe na plebanię oraz wszelkie przejawy życzliwości. Dziękuję dzieciom, które z okazji I Komunii św. złożyły dar misyjny w kwocie 900 zł.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji otwarcia wiosenno-letniego sezonu turystycznego w Bielicznej. Z tej imprezy złożono na parafię ofiarę w wysokości 10 000 zł. Bóg Zapłać.

Wiele dzieje się w życiu naszej parafii, ale parafia to nie tylko mury, ale przede wszystkim parafianie. Parafia czeka na zaangażowanie każdego, bo tylko taka postawa buduje życie wspólnoty parafialnej, buduje również życie duchowe innych, jak działo się to już w pierwotnym Kościele. Wszyscy, niezależnie od wieku mamy szansę włączyć się aktywnie w życie parafii, mamy szansę duchowego rozwoju, oraz możemy zbudować duchowo siebie i innych.

W naszej wspólnocie parafialnej widać wyraźnie grupę osób, które rozpoznając potrzeby parafii aktywnie biorą udział w różnych jej działaniach. W sztafecie pokoleń, troszczących się o naszą parafię, niepokoi, biorąc pod uwagę przyszłość naszej parafii, zwiększająca się postawa obojętności i bierności w czynnym włączeniu się w życie naszej wspólnoty parafialnej.

Zachęcam wszystkich do angażowania się w życie i troskę o naszą parafię, a nagrodą będzie błogosławieństwo Bożego oraz doświadczenie zadowolenia i satysfakcji z ofiarowanego czasu, sił i dobra dla wspólnej sprawy jaką jest troska o całą naszą parafię.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

WTOREK            Święto Macieja Apostoła

CZWARTEK       Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

SOBOTA              Wspomnienie Świętego Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

 

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

13 MAJ do 19 MAJ 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

13.05.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

1800

+ Anny Dawiec (greg)

14.04.2024 r.

WTOREK

1800

+ Anny Dawiec (greg)

15.05.2024 r.

ŚRODA

630

+ Anny Dawiec (greg)

1600

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

1800

+ Aleksandra Maślanki od córki

16.05.2024 r.

CZWARTEK

630

 

1800

+ Anny Dawiec (greg)

17.05.2024 r.

PIĄTEK

630

+ Anny Dawiec (greg)

1800

+ Marii Skrzypniak od rodziny Dudczak z Rytra

18.05.2024 r.

SOBOTA

630

 

800

+ Anny Dawiec (greg)

19.05.2024 r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

800

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla Róży Żywego Różańca Pani Teresy Dziurna

930

IZBY

+ Jana Radzik od córki Danuty z rodziną

1100

+ Anny Dawiec (greg)