Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO Ogłoszenia Duszpasterskie 19.05.2024r.

Dzisiejsza Uroczystość zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy okres obchód Okresu Wielkanocnego. Od jutra rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Duch Święty niech żyje w nas, działa przez nas i prowadzi naszą parafię i cały Kościół do Domu Ojca.

Odpust dziś w Parafii Śnietnica ku czci św. Andrzeja Boboli.

Dziękuję za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prowadzone dzieła duszpasterskie, bieżące prace i utrzymanie parafii w Izbach 1 200 zł, w Banicy 3 920 zł. Dziękuję za wszelką wyrozumiałość, serdeczność, dobroć, dary żywnościowe i troskę okazywaną wobec potrzeb wspólnoty naszej parafii. Bóg Zapłać.

W drugiej połowie Maryjnego maja, zapytajmy siebie, na ilu nabożeństwach majowych byłem/byłam? Nie jest to obowiązek, ale jakże nie czcić i nie dziękować Bożej Matce!? Ona nie opuszcza tych, którzy się do Niej uciekają!

Jutro, w poniedziałek, w drugi dzień Uroczystości Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze św. w Banicy o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800.

Młodzież z klasy VI i VII w piątek o godz. 1600 w kościele w Banicy przystąpi do egzaminu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, który przeprowadzi wizytator dekanalny, proboszcz parafii Szymbark, ks. Rafał Łukasik. Proszę o obecność jednego z Rodziców.

Proszę Grupę Gospodarczą Dariusza Chrobaka w najbliższą sobotę o wykoszenie trawy na cmentarzu i wokół kościoła.

Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończąca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej oraz dzień dziękczynienia w Polsce i modlitwy za wszystkie Matki w Dniu Ich Święta.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK      Święto Najświętszej Marii Panny MATKI KOŚCIOŁA.

CZWARTEK             Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

PIĄTEK                     Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i przyjezdnym
życzę obfitości Bożych łask i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele
.

 

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

20 MAJ do 26 MAJ 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

20.05.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

ŚWIĘTO

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA

630

+ Anny Dawiec (greg)

1800

+ Albiny Chojnowskiej w r. śm.

21.04.2024 r.

WTOREK

1800

+ Anny Dawiec (greg)

22.05.2024 r.

ŚRODA

630

+ Anny Dawiec (greg)

1600

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

1800

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
dla Janiny Dawiec od Dzieci I Komunijnych i ich rodziców

23.05.2024 r.

CZWARTEK

630

+ Anny Dawiec (greg)

1800

+ Tadeusza Dawiec w 30 dzień po śm.

24.05.2024 r.

PIĄTEK

630

+ Anny Dawiec (greg)

1800

++ Stanisława i Marii Skrzypniak

25.05.2024 r.

SOBOTA

800

+ Anny Dawiec (greg)

26.05.2024 r.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

800

+ Anny Dawiec (greg)

930

IZBY

++ Janiny i Emila oraz Zygmunta Leśniak

1100

++ Józefy i Jana Kulasik od córki Stanisławy