Ogłoszenia

8 NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26.05.2024r.

Radujemy się i wysławiamy Boga w Trójcy Jedynego podziwiając niezgłębioną tajemnicę Jego Istoty i jednocześnie niezwykłą bliskość każdemu człowiekowi. módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego, aby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

Dziś 26 maja Dzień Matki. Wszystkim mamom naszej parafii życzę obfitych łask Bożych.

Dziękuję Panom Grzegorzowi Leśniakowi, Stanisławowi Machowskiemu i Kacprowi Leśniakowi za prace wykończeniowe przy elewacji plebanii oraz Andrzejowi Bogaczowi za pomoc w usunięciu płyt betonowych z przed wejścia do plebani. Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu zostały zamontowane przęsła i brama do ogrodzenia przed plebanią, których koszt wyniósł 16 600 zł. Czekamy niebawem na odebranie obrazu Jezusa Miłosiernego do kościoła w Banicy. Zapisani jesteśmy w kolejkę do prac brukarskich przed plebanią i wejściem do kaplicy na plebanii, dlatego zakupiona też została kostka brukowa i krawężniki, czekamy również na wycenę pomalowania wieży kościoła w Banicy.

W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msza św. w Banicy o godz. 800, z nabożeństwem majowym, a główne uroczystości rozpoczniemy eucharystią w kościele w Izbach o godz. 1000, skąd mszy św. z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji do kościoła w Banicy, gdzie zakończymy uroczystość Bożego Ciała błogosławieństwem. To dzień dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii, w którym będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem. Przygotujmy cztery ołtarze – dwa Izbach, dwa w Banicy, te ostatnie przygotuje dolna część Banicy, udekorujmy nasze parafialne wieczerniki i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Zachęcam do zabrania wybranych feretronów i podzielenia się na grupy do niesienia na trasie procesji. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, by uczestniczyły na trasie w procesji i przez oktawę. Druhów OSP proszę o zabezpieczenie trasy przejścia procesji, niesienie Baldachimu, nagłośnienia i świec – akolitek.

Przez oktawę Bożego Ciała, procesje z Eucharystią w tygodniu w Banicy o godz. 1800, a w sobotę o godz. 800, w niedzielę – w Izbach o godz. 930, w Banicy o godz. 1100. Proszę, aby w swoim gronie umówić się i zatroszczyć się o osoby do zorganizowania procesji w kolejnych dniach oktawy Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

Kończy się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Ostatnie nabożeństwo majowe w piątek w Banicy o godz. 1800 połączone z procesją eucharystyczną.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Przed mszą św. o godz. 800 różaniec św. wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu przypada 1 czerwca – Dzień Dziecka – naszym najmłodszym życzę wszelkiego dobra od dorosłych popartego Bożym błogosławieństwem.

W najbliższą niedzielę dzień dziękczynienia w Polsce i zmiana Tajemnic Żywego Różańca Świętego.

Dzieci I Komunijne wraz z Rocznicowymi i ich rodzicami 8 czerwca udadzą się w pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

W LITURGII TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

ŚRODA                 Wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

CZWARTEK        Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO

PIĄTEK               Święto NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

SOBOTA              Wspomnienie Świętego Justyna, męczennika.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

27 MAJ do 02 CZERWIEC 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy Świętej

27.05.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

1800

+ Anny Dawiec (greg)

28.04.2024 r.

WTOREK

1800

+ Anny Dawiec (greg)

29.05.2024 r.

ŚRODA

1600

IZBY

+ Władysław Sądelski od żony Marii w 7 dzień po śm.

1800

+ Anny Dawiec (greg)

30.05.2024 r.

CZWARTEK

BOŻE CIAŁO

800

+ Anny Dawiec (greg) /ZAKOŃCZENIE/

1000

IZBY

++ Janiny i Ludwika Tomaśko

31.05.2024 r.

PIĄTEK

630

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

1800

+ Jadwigi Stańskiej od Krystyny i Zbigniewa Siuta

01.06.2024 r.

SOBOTA

800

Przebłagalna z prośbą o bł. Boże, obronę Matki Bożej przed grożącym
nieszczęściem wojny, ducha zgody narodowej i poszanowania Życia
Ludzkiego, oraz wierności Bożym Przykazaniom dla naszej Ojczyzny

02.06.2024 r.

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

800

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla Róży Żywego Różańca Pani Marii Plewa

930

IZBY

+ Stanisława Drozda od żony i dzieci

1100

+ Czesława Pietraś w 4 r. śm. od dzieci Małgorzaty, Rafała i Marcina