Ogłoszenia

9 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia Duszpasterskie 02. 06.2024 r.

Dziś przypada 9 niedziela zwykła w ciągu roku i Święto Dziękczynienia w Polsce obchodzone pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Zapatrzeni, w miesiącu czerwcu, w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, pamiętajmy, że Serce Jezusa jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego. Obecnością w kościele w czasie oktawy Bożego Ciała dziękujmy za Boże Miłosierdzie i prośmy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

Dziękuję za udział w Uroczystości Bożego Ciała i złożone ofiary na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia procesji eucharystycznej: przygotowującym ołtarze, Ochotniczej Straży Pożarnej, Panu organiście, Służbie Liturgicznej, niosącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami oraz wszystkim parafianom za udział w tradycyjnych strojach regionalnych. Bóg Zapłać.

Przez dalszą część oktawy Bożego Ciała i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, procesje wokół kościołów z Eucharystią w tym tygodniu Izbach w czwartek o godz. 1600, w Banicy codziennie do piątku o godz. 18.00. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00 – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci i młodzieży.

W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, wzorem innych parafii, wprowadzamy procesję eucharystyczną, o przewodniczenie której proszę wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, a szczególnie przedstawicieli rodzin z rejonu V Grupy Gospodarczej. To równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach i licznym udziale w oktawie Bożego Ciała.

Rozpoczęły się prace związane z połączeniem drogi betonowej z górnym parkingiem na cmentarzu. W związku z tym bardzo proszę na sobotę grupę gospodarczą Tomasza Ptaszkowskiego o zabranie pił spalinowych oraz zorganizowanie traktora z przyczepą. Bóg zapłać.

W sobotę z naszej parafii dzieci I-Komunijne i Rocznicowe wraz z rodzicami udadzą się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Koszt samego przejazdu, to 50 zł od osoby. Wyjazd o godz. 630 z parkingu przy kościele w Banicy.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na aktualne dzieła duszpasterskie, prace i bieżące utrzymanie parafii. Dziękuje za wszelkie ofiary duchowe i materialne pozwalające funkcjonować parafii. Bóg Zapłać.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK          Wspomnienie Świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników;

ŚRODA                          Wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika;

PIĄTEK                         Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

SOBOTA                        Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i przyjezdnym
życzę obfitości Bożych łask i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

03 CZERWIEC do 09 CZERWIEC 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy Świętej

03.06.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

1800

Dziękczynna z prośbą o wierność Bożym Przykazaniom, bł. Boże,
potrzebne łaski i opiekę MB dla rodzin z rejonu I Grupy Gospodarczej

04.06.2024 r.

WTOREK

1800

Dziękczynna z prośbą o wierność Bożym Przykazaniom, bł. Boże,
potrzebne łaski i opiekę MB dla rodzin z rejonu II Grupy Gospodarczej

05.06.2024 r.

ŚRODA

1600

IZBY

+ Marii Pasoń od Kamila Pasoń z Izb

1800

Dziękczynna z prośbą o wierność Bożym Przykazaniom, bł. Boże,
potrzebne łaski i opiekę MB dla rodzin z rejonu III Grupy Gospodarczej

06.06.2024 r.

CZWARTEK

1600

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla mieszkańców wspólnoty parafialnej w Izbach

1800

Dziękczynna z prośbą o wierność Bożym Przykazaniom, bł. Boże,
potrzebne łaski i opiekę MB dla rodzin z rejonu IV Grupy Gospodarczej

07.06.2024 r.

PIĄTEK

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

630

Dziękczynna z prośbą o zdrowie, opiekę MB dla synów Grzegorza
i Mariusza z rodzinami, o wytrwanie w wierze dla wnucząt i bł. Boże
dla całej rodziny Cieślik

1800

Dziękczynna z prośbą o wierność Bożym Przykazaniom, bł. Boże,
potrzebne łaski i opiekę MB dla rodzin z rejonu V Grupy Gospodarczej

08.06.2024 r.

SOBOTA

630

Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie

09.06.2024 r.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

800

Dziękczynna z prośbą o zdrowie, przez wstawiennictwo św. Kosmy
i Damiana MM, bł. Boże i opiekę MB dla Krystyny i Edwarda

930

IZBY

+ Zdzisława Pasonia w r. śm. od żony z rodziną

1100

+ Tadeusza i Anny Dawiec od szwagierki Janiny