Ogłoszenia

10 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024 r.

Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się jak spędziliśmy Oktawę Bożego Ciała, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jezus codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

Dziękuje Tadeuszowi Dziurnemu za użyczenie koparki i wykonane prace oraz Andrzejowi Bogaczowi i parafianom z grupy gospodarczej V i I za podjęty wczoraj trud prac porządkowych i przygotowawczych przed ostatnim etapem wylania drogi betonowej na cmentarzu. Dziękuję Mieczysławowi Dziurnemu za pomoc w założeniu furtki od strony szkoły. Wszystkim zaangażowanym w ostatnim czasie w pracach gospodarczych przy parafii. Bóg zapłać.

Rozpoczęliśmy proces legislacyjny dotyczący wjazdu koniecznego dla straży pożarnej do kościoła w Izbach. Do końca miesiąca zostaną wykonane potrzebne instalacje i odbiory kościoła w raz z dokumentacją wymaganą do tego przedsięwzięcia.

Dziękuję za złożone dziś ofiary na cele parafialne, bieżące dzieła duszpasterskie i utrzymanie parafii. Bóg Zapłać.

W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00.

Spotkanie rodziców i uczniów, jeszcze z klasy V, VI i VII, w ramach bliższego i dalszego okresu przygotowania przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę w Banicy po mszy św. godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę tj. 16 czerwca br., w Starym Sączu, odbędzie się Diecezjalne święto Rodziny. Centralnym wydarzeniem Jubileuszu 25–lecia kanonizacji bł. Kingi będzie Msza Święta sprawowana na Ołtarzu Papieskim 16 czerwca o godz. 1100 pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza. Będzie to jednocześnie doroczne Diecezjalne Święto Rodziny. Po Eucharystii piknik rodzinny organizowany przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu im. św. Jana Pawła II. Będą liczne atrakcje dla całych rodzin, dobra kuchnia i muzyka. Na zakończenie dnia, na godz. 2000 Gmina Stary Sącz zaprasza na koncert Zespołu Golec uOrkiestra.

Parafia w Szymbarku również w przyszłą niedzielę 16 czerwca zaprasza na Piknik Rodzinny połączony z Dniem Ojca i Dziecka, który rozpocznie się Mszą Świętą w intencji wszystkich Ojców oraz Dzieci o godz. 1400. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W najbliższą niedzielę w kościele w Banicy o godz. 1100 odbędzie się uroczyste przyjęcie lektora, ministranta i aspirantów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkanie tej grupy chłopców w środę o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

10 CZERWIEC do 16 CZERWIEC 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

 

10.06.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

 

11.06.2024 r.

WTOREK

630

 

12.06.2024 r.

ŚRODA

1600

IZBY

+ Władysława Sądelskiego od syna Andrzeja z żoną i dziećmi

1800

Dziękczynna z prośbą o nawrócenie dla Mateusza i Magdaleny oraz
bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla ich córki Amelii

 

13.06.2024 r.

CZWARTEK

630

+ Mariana Dziurnego od Ewy i Kazimierza Deć

14.06.2024 r.

PIĄTEK

630

+ Ludwika Franczaka od sąsiada Kazimierza z rodziną

15.06.2024 r.

SOBOTA

630

+ Anny Dawiec od Natalii Siuta

1500

Ślub: Diana Drozd – Michał Witowski

16.06.2024 r.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

800

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
dla Róży Żywego Różańca Pani Marii Nowak

930

IZBY

+ Sandry Pasoń w 2 r. śm. od ojca chrzestnego z rodziną

1100

+ Andrzeja Toczek