Ogłoszenia

11 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024 r.

Zapatrzeni w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, bardziej otwórzmy nasze serca na potrzeby bliźnich i spieszmy im z bezinteresowną pomocą. Chrystus uczy nas, że błogosławiony, szczęśliwy jest człowiek, który jest miłosierny. On też miłosierdzia dostąpi. Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Dlatego starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Naszym zadaniem niech będzie przemienianie świata miłością miłosierną.

W ostatnią niedziele inwestycyjną na cele parafialne, bieżące dzieła duszpasterskie i utrzymanie parafii złożono w Izbach 2 206 zł, w Banicy 4 704 zł. Bóg zapłać.

Obchodzimy dziś Diecezjalne święto Rodziny i 25 r. pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Przed kościołami zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JP II w Tarnowie i Krakowie. Bóg zapłać.

W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800.

Trwają odbiory mediów w kościele w Izbach i dostosowanie wymagań z nich wynikających. Na cmentarzu w Banicy wczoraj na wytyczonej drodze wylano beton. Dziękuję Grzegorzowi Góra za przygotowanie podbudowy drogi i sunięcie ziemi z parkingu na cmentarzu, II Grupie Gospodarczej Mieczysława Dziurnego za szybkie zorganizowanie się i podjęty trud prac związanych z betonowaniem drogi na cmentarzu oraz strażakom OSP Rafałowi Oślizło i Kacprowi Dziurnemu za zamknięcie drogi i czuwanie nad bezpieczeństwem drogowym. Bóg zapłać.

Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe i ofiarowaną pracę, dobro czynione dla parafii, troskę o nasze świątynie, każde życzliwe słowo i zgodną współpracę ze sobą w pracach wykonywanych na rzecz parafii, która jest naszym wspólnym dobrem. Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu zamówiony obraz Bożego Miłosierdzia zawisł w kościele w Banicy. Dziękuję wszystkim fundatorom, i tym wypisanych na pamiątkowej tablicy, i tym, którzy chcieli zostać darczyńcami anonimowymi. Bóg zapłać.

W związku z obowiązującymi przepisami V Synodu Diecezji Tarnowskiej Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie przypomina rodzicom dzieci młodszych, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. W związku z tym spotkanie wszystkich rodziców i dzieci z obecnych klas 0, 1 i 2 zamieszkujących na terenie parafii odbędzie się w środę po mszy św. w Banicy o godz. 1800.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla uczniów Szkoły Podstawowej w piątek o godz. 8.00. Przed mszą św. będzie możliwość spowiedzi św., aby z Bogiem rozpocząć ten czas wakacji.

Stowarzyszenie PRZEKROCZ GRANICE oraz dyrektor Centrum Duchowości imieniem świętego Andrzeja Boboli w Blacharce zapraszają 22 czerwca 2024 roku do Parku Zdrojowego w Wysowej – Zdroju na Piknik Rowerowy w ramach drugiego Festiwalu Pustelnika. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim, 23.06.2024 r. będzie przeżywać swoje Święto i okazję do wsparcia rehabilitacji: Gabrysi i Dominika. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

17 CZERWIEC do 23 CZERWIEC 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

17.06.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

+ Stanisława Kucharczyka z mszy św. wyzna. z parafii Moszczenica

18.06.2024 r.

WTOREK

630

+ Genowefy Klimas z mszy św. wyzna. z parafii Gosprzydowa

19.06.2024 r.

ŚRODA

1600

IZBY

+ Władysława Sądelskiego od żony Marii w 30 dzień po śm.

1800

+ Tadeusza Dawiec od córki Marty z rodziną

20.06.2024 r.

CZWARTEK

630

+ Marii Skrzypniak od kierownictwa, koleżanek i kolegów z Firmy Huzar

21.06.2024 r.

PIĄTEK

630

+ Mariana Dziurnego od rodz. Bubernak z Czyrnej

800

Dziękczynna z okazji zakończenie roku szkolnego z prośbą o bł. Boże
i opiekę MB na dla uczniów i ich rodziców, dyrekcji, nauczycieli
i pracowników szkoły

22.06.2024 r.

SOBOTA

630

+ Władysławy Merecik z mszy św. wyzna. z parafii Gosprzydowa

23.06.2024 r.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

800

+ Józefy Plewa w 5 r. śm. od córki z mężem

930

IZBY

+ Marii Regiec w 6 r. śm.

1100

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
dla Teresy i Mieczysława w 35 r. ślubu