Ogłoszenia

12 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2024r.

Czerwiec przypomina nam, że Najświętsze Serce Pana Jezusa otwarte dla nas na krzyżu, z którego wypłynęły Krew i woda, jako znak sakramentów świętych, świadczy o przeogromnej miłości Zbawiciela do całego stworzenia. Oddając cześć otwartemu Sercu Jezusa, uwielbiajmy Pana Boga za wszelkie dary, które spływają obficie na każdego z nas.

Dziś w niedzielę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Tatach żyjących i zmarłych. Odpust w Parafii Uście Gorlickie.

Dziękując rodzicom i dzieciom młodszym obecnym na spotkaniu w środę dotyczącym przygotowania i terminu Pierwszej Komunii Świętej w parafii potwierdzam, że komunia św. w przyszłym roku będzie jeszcze w 1 niedzielę maja, a od roku 2026 w 4 niedzielę maja.

Rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, proszę do końca czerwca o zgłoszenie się z wypełnioną i podpisaną deklaracją i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów.

Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, dla wielu czas odpoczynku. Serdecznie witam gości przybyłych na wakacje do naszej parafii i oddaję pod opiekę św. Kosmy i Damiana MM, św. Łukasza i św. Michała Archanioła, patronów naszych kościołów w Banicy, Izbach i Bielicznej. Wszystkim przyjeżdżającym i wyjeżdżającym na wakacje życzę dobrego wypoczynku, przypominając zarazem o wytrwaniu w wierności Panu Bogu w praktykowaniu codziennej modlitwy, życiu sakramentalnym i niedzielnej eucharystii. Ten apel kieruję szczególnie do rodziców, by zadbali o życie religijne swoje i swoich dzieci.

W środę Nowenna do Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800.

Spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza męskiej i żeńskiej z okazji rozpoczynających się wakacji odbędzie się w piątek o godz. 1700. Bardzo proszę rodziców o włączenie się w pomoc w zorganizowaniu grilla dla dzieci i młodzieży.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w sobotę, 29 czerwca. Msze święte jak w niedzielę w Banicy o godz. 800 i 1100, w Izbach o godz. 930. Składka przeznaczona jest w tym dniu na świętopietrze czyli datki na charytatywną działalność Stolicy Apostolskiej.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK          Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

PIĄTEK                         Wspomnienie Świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.

SOBOTA                                   Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

24 CZERWIEC do 30 CZERWIEC 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

24.06.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

 

25.06.2024 r.

WTOREK

630

 

26.06.2024 r.

ŚRODA

1600

IZBY

++ Anny i Ludwika Chrobak od córki Marii z mężem

1800

+ Ludwika Franczaka od siostry Anny z rodziną

27.06.2024 r.

CZWARTEK

630

+ Anny Dawiec od Elżbiety i Jana Beduch

28.06.2024 r.

PIĄTEK

630

+ Władysława Sądelskiego od Mirosława Salamona

29.06.2024 r.

SOBOTA

UROCZYSTOŚĆ

ŚW. PIOTRA I PAWŁA

APOSTOŁÓW

800

++ Józefy i Jana Plewa od syna Jana z rodziną oraz Danuty Plewa w r. śm.

930

IZBY

+ Andrzeja Piekarza od syna Artura w 30 dz. po śm.

1100

+ Marii Chrobak od syna Dariusza z rodziną

30.06.2024 r.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

800

+ Jana Plewy w 11 r. śm. od córki z mężem

930

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
dla mamy Wandy w 60 r. urodzin od dzieci z rodzinami

1100

++ Wandy i Jana Michalik