13 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 26. 06.2022 r.

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujmy za Boże Miłosierdzie i prośmy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Dziś odpust w Parafii Uście Gorlickie.

Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, dla wielu czas odpoczynku. Serdecznie witam gości przybyłych na wakacje do naszej parafii i oddaję pod opiekę św. Kosmy i Damiana MM. Wszystkim przyjeżdżającym i wyjeżdżającym na wakacje życzę dobrego wypoczynku, przypominając zarazem o wytrwaniu w wierności Panu Bogu w praktykowaniu codziennej modlitwy, życiu sakramentalnym i niedzielnej eucharystii. Ten apel kieruję szczególnie do rodziców, by zadbali o życie religijne swoje i swoich dzieci.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w środę, 29 czerwca. Msze święte w Izbach o godz. 16.00, w Banicy o godz. 18.00. Składka przeznaczona jest w tym dniu na świętopietrze czyli datki na charytatywną działalność Stolicy Apostolskiej.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek w Izbach od godz. 15.00, w Banicy od godz. 17.00.

W pierwszą sobotę miesiąca msza św. o godz. 8.00, a przed nią modlitwa różańcowa.

O wykoszenie trawy na cmentarzu i w otoczeniu kościoła w przyszłym tygodniu bardzo Grupę Gospodarczą I – Pana Pawła Nowaka.

Zachowując zasady savoir-vivre, dobrego wychowania i kultury, organizując imprezy lokalne, z którymi związana jest msza św. i obecność kapłana, aby uniknąć „zaproszenia na ostatnią chwilę” oraz jakichkolwiek niejasności z tym związanych, bardzo proszę o odpowiednio wcześniejsze zawiadomienie o organizowanej imprezie oraz oczekiwaniach wobec kapłana.

Składka inwestycyjna na zaplanowane prace związane z dokończeniem pokrycia dachowego, wymianę ogrodzenia wokół plebanii oraz bieżące utrzymanie i doposażanie parafii w przyszłą niedzielę.

W przyszłym roku będziemy świętować 40-lecie istnienia naszej parafii, erygowanej 17 stycznia 1983 roku przez abp. Jerzego Ablewicza, Uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Leszka Leszkiewicza odbędzie się 4 czerwca 2023 r.

Dziękuję za zrozumienie zaplanowanych prac i wszelką życzliwość czynioną dla Parafii. Bóg Zapłać.

WTOREK          Wspomnienie świętego Ireneusza, biskupa i męczennika

ŚRODA              Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

SOBOTA            Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Wielki Odpust Tuchowski, rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 10 lipca pod hasłem: „Królowo Pokoju, módl się za nami”.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólna modlitwę w kościele.

27 czerwiec do 03 lipiec 2022 r.

Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

UROCZYŚCTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA

+ Władysława Salamon w r. śm.

+ Jana, Józefy i Danuty Plewa od rodziny Plewa

+ Jadwigi Stańskiej od Andrzeja Deć