2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2023r.

Radość z Narodzenia Pańskiego trwa w Kościele. Niech światło Chrystusa opromienia nam wszystkim cały rozpoczynający się rok 2023.

Do Domu Ojca odszedł emerytowany papież Benedykt XVI. Dziękujemy Bogu za to, że podarował go Kościołowi i światu, a przede wszystkim za jego świadectwo wiary i modlitwy.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Trzech Króli, jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej – jest to Święto obowiązkowe. Taca zbierana w dniu 6 stycznia będzie przeznaczona na cele misyjne. Po każdej mszy św. tradycyjne poświęcenie kadzidła, złotej biżuterii i kredy, a z okazji odbywających się orszaków Trzech Króli w kościele przygotowane będą korony do ubrania i zabrania dla dzieci i dorosłych. Kredą zabraną z kościoła, na drzwiach wejściowych naszych domów katolickich w święto Trzech Króli zapiszmy litery: C+M+B oraz datę bieżącego roku. co oznacza Christus Mansionem Benedicat – „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Krzyżyki zaś pomiędzy literami to znak błogosławieństwa.

Po mszach św. 6 stycznia w Izbach o godz. 930, w Banicy o godz. 11.00, nastąpi posłanie Kolędników Misyjnych, którzy przyjdą do domów naszej parafii. Dzieci na msze św. przychodzą w strojach kolędniczych. Niech wszyscy otworzą im drzwi domów oraz serca i przez dobrowolne datki wspomogą Dzieło Misyjne. Dzieci uczestniczące w kolędzie można poczęstować słodkościami. Proszę pozamykać psy.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek, I sobota. W I sobotę msza św. w Banicy o godz. 800, wcześniej różaniec wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na bieżące utrzymanie i prace w parafii.

W najbliższym czasie młodzież naszej parafii w Izbach i Banicy przejdzie po naszych domach zbierając ofiary na ubezpieczenie kościołów.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.

• PONIEDZIAŁEK        Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,

biskupa i doktora Kościoła.

• PIĄTEK                       Uroczystość Objawienia Pańskiego – Dzień Diecezjalnego Dzieła

Misyjnego.

W Parafii Szymbark 6 stycznia na placu kościelnym nastąpi otwarcie żywej szopki z wieloma gatunkami zwierząt. Szczegóły na stronie internetowej Parafii w Szymbarku.

2 STYCZEŃ do 8 STYCZEŃ 2023 r.

+ Marii Skrzypniak od Bogumiły i Bogdana Ogorzałych z rodziną

+ Wandy Górowskiej od od Marty i Mirosława Gryzło z rodziną

+ Mariana Dziurnego od Rady Parafialnej z Izb

+ Marii Skrzypniak od Iwony i Jerzego Ogorzałych