Ogłoszenia

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 30.04.2023 r.

Dzisiejszą NIEDZIELĄ KAPŁAŃSKĄ rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. W tym szczególnym dniu pamiętajmy o misjonarzach, a szczególnie o księdzu Grzegorzu, który z dalekiej Kuby przesyła ciepłe pozdrowienia i dar modlitwy z obietnicą odwiedzin w okresie wakacyjnym. Bóg zapłać za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj, który naznaczony jest maryjną pobożnością. Msza św. z nabożeństwem majowym codziennie w kościele parafialnym w Banicy o godz. 1800, w Izbach w środę o godz. 1600, w niedzielę w Izbach po mszy św. o godz. 930 w Banicy po mszy św. o godz. 1100. Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych do Matki Bożej.

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI NASZEGO NARODU i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w środę. Msze św. w kościołach jak w niedzielę. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Spowiedź św. w kościele parafialnym codziennie przed każdą mszą św., w piątek w Izbach od godz. 1500, w Banicy od godz. 1700.

Spotkanie rodziców i uczniów z kasy VII, którzy rozpoczynają roczny okres przygotowania przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 18.00. Uczniów klas VI w ramach dalszego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na nabożeństwo w I piątek miesiąca.

Od 4 maja rozpoczną się egzaminy maturalne. Wszystkich maturzystów i nauczycieli obejmujemy modlitwą i prosimy dla nich o dary Ducha Świętego.

W I sobotę miesiąca msza św. o godz. 800, wcześniej różaniec św. wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi

Uroczysta msza św. dla Ochotniczej Staży Pożarnej naszej Parafii z okazji obchodów święta patrona Św. Floriana, odbędzie się w sobotę o godz. 1600 w Banicy.

Maj to miesiąc, w którym wiele dzieci po raz pierwszy przystępuje do Komunii Świętej. Zajmują one miejsce przy świętym stole, by w pełni uczestniczyć w Eucharystii.

W najbliższą niedzielę o godz. 1100 dzieci z klasy III naszej parafii po raz pierwszy przyjmą do swoich serc Pana Jezusa w Komunii św. Z tej racji nabożeństwo majowe w Banicy po mszy św. o godz. 800. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 1700. Zmiana tajemnic różańcowych.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

ŚRODA                UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki polski.

CZWARTEK      Wspomnienie Świętego Floriana, męczennika.

SOBOTA              Święto Świętych FILIPA I JAKUBA, APOSTOŁÓW

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

01 maj do 07 maj 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

01.05

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg) /POCZĄTEK/

02.05

WTOREK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

03.05

ŚRODA

UROCZYSTOŚĆ

NMP

KRÓLOWEJ POLSKI

8.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

11.00

++ Józefy i Jana Kulasik od córki Krystyny z rodziną

04.04

CZWARTEK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

05.05

PIĄTEK

16.00

IZBY

 

W intencji Bogu wiadomej

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

06.05

SOBOTA

8.00

1. + Mariana Dziurnego (greg)

2. Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki
Bożej i zdrowie przez przyczynę św. Kosmy i Damiana MM

11.00

Dziękczynna za dar chrztu św. z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski
i opiekę Matki Bożej dla dziecka i rodziców

16.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Patrona
św. Floriana dla druhen i druhów OSP z naszej Parafii

07.05

2023 r.

V NIEDZIELA

WIELKANOCNA

8.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

9.30

IZBY

+ Haliny Pasoń od Anny i Grzegorza Leśniak

11.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Dzieci I Komunijnych i ich rodziców