Ogłoszenia

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 07.05.2023 r.

Dziś piąta Niedziela Wielkanocna, a w naszej Parafii o godz. 1100 Uroczystość I Komunii św. Wspólnie z dziećmi i ich rodzicami wychwalamy Boga za dar Jego miłości ku nam, a łącząc się z ich radością ze spotkania z Jezusem Chrystusem przypomnijmy sobie naszą Pierwszą Komunię św. Wszyscy otoczmy modlitwą Dzieci I Komunijne i prośmy dla nich o wytrwanie w dobrym. Dzieci komunijne przeżywać będą tzw. biały tydzień. Zapraszam ich do uczestnictwa w codziennej Eucharystii i nabożeństwie majowym. Jutro odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych Dzieci I Komunijne na godz. 1800, przynoszą świece chrzcielne.

Rodzicom Dzieci I Komunijnych dziękuję za dar ołtarza, którym jest patena do odrestaurowanego kielicha mszalnego. Bóg Zapłać.

Rozpoczęły się prace przy wymianie poszycia dachowego na plebanii.

Serdeczne podziękowania dla Koła Gospodyń z Izb i Banicy, OSP oraz wszystkim, którzy przyczynili się swoją pomocą w organizacji imprezy związanej z otwarciem letniego sezonu turystycznego w Bielicznej. Z tej imprezy Banica złożyła ofiarę w wysokości 4 200 zł. Bóg Zapłać.

Dziękuję Beacie Leśniak za prace krawieckie przy baldachimie do kościoła w Izbach, obrusach do kościoła w Banicy, Grzegorzowi i Annie Leśniak za zaangażowanie i troskę o najdrobniejsze szczegóły wystroju kościoła w Izbach. Dziękuję Mieczysławowi Dziurnemu za wykonane z wielką starannością metalowe kotwy do ziemi na maszty flag pionowych przygotowane do kościołów w Izbach i Banicy oraz Czesławowi Dziurnemu za pomoc w ich zamontowaniu przy kościele w Banicy. Dziękuję Andrzejowi Bogaczowi za prace przy plebanii, Dariuszowi Chrobakowi za pomoc w wyładowaniu blachy na dach. Dziękuję Janinie Dawiec za troskę i wystrój kościoła w Banicy i kaplicy zimowej na plebanii. Wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i zainteresowanie działalnością i pracami w parafii. Bóg Zapłać.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym w środę w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego i pobożnego udziału w pięknych maryjnych nabożeństwach majowych, litanię loretańską można również śpiewać przy naszych przydrożnych kapliczkach. Przy tej okazji postarajmy się o odpowiednie ich przystrojenie. W niedzielę nabożeństwo majowe w Izbach po mszy św. o godz. 930, w Banicy po mszy św. o godz. 1100.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na zaplanowane prace i bieżące utrzymanie parafii.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • PONIEDZIAŁEK    Święto Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego
                                           patrona Polski i diecezji.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

08 maj do 14 maj 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

08.05

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

09.05

WTOREK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

10.05

ŚRODA

6.30

+ Mariana Dziurnego (greg)

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Stefana Dziurnego od żony

11.04

CZWARTEK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

12.05

PIĄTEK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

13.05

SOBOTA

6.30

+ Mariana Dziurnego (greg)

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Joanny i Pawła Barnaś w kolejną r. ślubu

14.05

2023 r.

VI NIEDZIELA

WIELKANOCNA

8.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę MB i dary
Ducha Św. w życiu dorosłym dla Pauliny z okazji 18 r. urodzin

11.00

+ Stanisława Nowaka od syna Romana z rodz.