Ogłoszenia

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia Duszpasterskie 14.05.2023r.

Dziś szósta Niedziela Wielkanocna, blisko połowa Maryjnego maja. Warto się zapytać: na ilu nabożeństwach majowych byłem/byłam? Nie jest to obowiązek, ale jakże nie czcić i nie dziękować Bożej Matce!? Ona nie opuszcza tych, którzy się do Niej uciekają!

Odpust dziś w Parafii Śnietnica ku czci św. Andrzeja Boboli.

W poniedziałek, wtorek i środę w czasie nabożeństw majowym będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane dziś w niedzielę inwestycyjną na prace remontowo-gospodarcze i bieżące utrzymanie parafii. Bóg zapłać wszystkim za serce i ofiarność, Aleksandrowi Sądelskiemu za ofiarę złożoną z okazji prac na dachu na plebanii oraz kosztów związanych ze zbliżającymi się misjami parafialnymi oraz obchodami 40-lecia istnienia parafii. Bóg zapłać.

Dziękuję Józefowi Faron za ofiarowane dwa dni pracy przy zadaszeniu plebanii. Dziękuję za pracę na rzecz parafii w tym tygodniu: Andrzejowi Bogacz, Grzegorzowi Leśniak, Mirosławowi Siuta, Ludwikowi Bielskiemu, Mieczysławowi Chrobak, Arturowi Drab, Krzysztofowi Sądelskiemu, Czesławowi Regiec, Władysławowi Kempa oraz Romanowi Nowak za stojak wykonany do dekoracji komunijnej. Bóg zapłać.

Dziękuję ośrodkowi wypoczynkowemu Końska Dolina w Izbach i jeszcze raz, DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji otwarcia letniego sezonu turystycznego w Bielicznej. Z tej imprezy Izby złożyły ofiarę w wysokości 4 500 zł. Bóg Zapłać.

Nabożeństwo majowe w Banicy przez cały tydzień o godz. 1800, w sobotę o godz. 800, w Izbach środę o godz. 1600. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę.

W przyszłym tygodniu proszę o zaplanowanie i uporządkowanie terenów zielonych na cmentarzu i wokół kościoła w Banicy grupę gospodarczą Dariusza Chrobaka.

Grypy gospodarcze III i IV w Izbach pod kierownictwem Piotra Oleśniewicza i Artura Tokarza proszę o zorganizowanie się i wyznaczenie terminu prac naprawczych przy murku otaczającym cerkiew w Bielicznej.

Przed nami, coraz bliżej, Misje parafialne, które będą trwały w naszej parafii od 31 maja do 03 czerwca br. To czas wielkiej łaski Boga, która ma nam pomóc naprawić i odbudować to, co zostało zniszczone przez grzech, co zostało zaniedbane przez obojętność lub duchowe lenistwo. Już dziś zaplanujmy sobie czas tak, aby można było wziąć udział w misjach parafialnych, które są również przygotowaniem przed uroczystościami 40-lecia istnienia naszej parafii. Bardzo proszę o wyrozumiałość, gdy w najbliższym czasie będę prosił o wsparcie materialne całej naszej parafii w tych zbliżających się wydarzeniach. Z góry Bóg zapłać.

Z racji misji parafialnych proszę o wyczyszczenie i zaimpregnowanie krzyża misyjnego przy kościołach w Banicy i Izbach.

Nowenna do Ducha Świętego rozpoczną się w piątek 19 maja.

W nadchodzącą niedzielę, tj. 21 maja, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Po ogłoszeniach parafialnych uroczyście poświęcimy krzyż, który zostanie umieszczony na plebanii, nad wejściem do kaplicy zimowej. Dziękuję koledze z ławy szkoły podstawowej Sylwestrowi Kuligowi z mojej rodzinnej parafii w Kątach za ufundowanie krzyża do naszej parafii. Bóg zapłać.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

WTOREK           Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

15 maj do 21 maj 2023 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

15.05

PONIEDZIAŁEK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

16.05

WTOREK

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

17.05

ŚRODA

16.00

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

18.04

CZWARTEK

6.30

+ Mariana Dziurnego (greg)

18.00

+ Albiny Chojnowskiej w kolejna r. śm.

19.05

PIĄTEK

6.30

+ Ludwika Franczaka w 7 dzień po śm.

18.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

20.05

SOBOTA

8.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

21.05

2023 r.

VII NIEDZIELA

WIELKANOCNA

8.00

+ Mariana Dziurnego (greg)

9.30

IZBY

+ Zdzisława Pasonia od żony z rodziną

11.00

+ Aleksandra Maślanki od córki Danuty z rodziną