7 NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO Ogłoszenia Duszpasterskie 21.05.2023r.

Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że tylko czasowo zamieszkujemy na tej ziemi, a nasza wieczna ojczyzna jest w niebie…

Jedną z najmilszych i najdroższych Sercu Maryi praktyk religijnych, i tych, co Marię kochają, jest nabożeństwo majowe. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, szczególnie dzieci, na które, od poniedziałku do piątku w Banicy, czekam z gitarą przed mszą św. Rodziców proszę o umożliwienie dotarcia dzieciom na 1745 do kościoła w Banicy.

W piątek, tj. 26 maja Dzień Matki. Wszystkim mamom naszej parafii życzę obfitych łask Bożych i zapraszam wraz z dziećmi na Mszę św. oraz nabożeństwo majowe.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę. Tego dnia kończy się czas komunii św. wielkanocnej. Przypominam, że każdy katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św.

W ostatnią niedzielę inwestycyjną złożono w Izbach 639 zł, w Banicy 3 979 zł. W ostatnim czasie, w ramach zagospodarowania i uporządkowania przestrzeni na strychu, została położona podłoga na jej środkowej części, Dziękuje Panom Władysławowi Kempa, Józefowi Faron i Czesławowi Regiec za podjęty trud i wykonaną pracę. W dniu dzisiejszym, fachowcy z mojej rodzinnej parafii zapowiedzieli się na oględziny elewacji plebanii. Dziękuję grupie Dariusza Chrobaka za uporządkowanie terenów zielonych na cmentarzu i wokół kościoła. Dziękuję za prace ślusarskie Mieczysławowi Dziurnemu przy stelażach do masztów, do których przyszły już nowo zamówione flagi oraz za pomoc przy tych pracach Czesławowi Dziurnemu. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, za czynione dobro, dary żywnościowe na plebanię oraz wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W związku z uroczystą mszą św. na 40-lecie parafii spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 1400. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie i przypomnienie zbiórce.

Przed nami już całkiem blisko misje parafialne i obchody 40-lecia istnienia parafii i dodatkowe koszty z tym związane. Zwracam się z uprzejma prośbą w Banicy do kierowników Grup Gospodarczych, a w Izbach członków Rady Parafialnej o zebranie w najbliższym tygodniu od rodzin naszej parafii ofiar na te cele. Dziękuję za podjęty trud i może czasem spotkanie z niezrozumieniem i niewybrednymi komentarzami. Bóg zapłać.

ŚRODA                Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

PIĄTEK               Wspomnienie Świętego Filipa Neri, prezbitera

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

22 maj do 28 maj 2023 r.