19 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2023r.

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, druga niedziela sierpnia. W codziennej pogoni nie zapominajmy o tym, aby pozwolić się ogarnąć Bożej miłości, a staje się to zawsze wtedy, gdy z należytym szacunkiem przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego we Mszy Świętej.

Witam wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i życzę udanego i miłego pobytu.

Dziękuję za dzisiejszą składkę inwestycyjną na prace, utrzymanie i bieżące działania duszpasterskie w parafii. Dziękuję za wszelkie wsparcie, pomoc i troskę o naszą parafię. Bóg zapłać.

W dniu dzisiejszym, o godz. 1230 w Bielicznej zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem kapelana Wojska Polskiego ppłk. Władysława Jasicy, w czasie której modlić się będę za kapłanów Mieczysława Czekaja, Mariana Kwaśniaka, Stanisława Żurata – zmarłych proboszczów naszej parafii.

W dniu wczorajszym, w związku z coroczną mszą święta w okresie wakacyjnym na Bielicznej, podjechałem zobaczyć czy jest wykoszone i dziękuję tym, którzy troszczą się o otoczenie cerkwi, bo nie miałem wiele do roboty. Ze spraw do rozwiązania na już jest uszkodzona kładka przez rzekę. Bardzo proszę o pomoc, aby wymienić jedną z belek i przywrócić kładkę do użytkowania.

W najbliższy wtorek, święto obowiązkowe, Uroczystość ku czci NMP Wniebowziętej, msze św. jak w niedzielę, a po każdej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Msze św. odpustowe w parafiach Brunary i Wysowej Zdrój.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1600, w Banicy o godz. 1800. Zapraszam do licznego udziału.

W związku ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad na Słowenii, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla Słowenii. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tj. 15 sierpnia, przed kościołami zbierane będą do puszki ofiary, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym. Bóg zapłać.

W najbliższym tygodniu proszę grupę gospodarczą Krzysztofa Nowaka o uporządkowanie terenów zielonych na cmentarzu i wokół kościoła.

PONIEDZIAŁEK  Wspomnienie Św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika.

WTOREK              UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

CZWARTEK         Wspomnienie świętego Jacka, prezbitera.

14 sierpień do 20 sierpień 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

+ Michaliny Salamon od koleżanek z Koła Gospodyń w Banicy

+ Krystyny Machowskiej w 15 r. śm. od Syna Artura z rodziną

+ Anny Dawiec od szwagra Jana z rodziną