24 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2023 r.

Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenia.

W dniu dzisiejszym, z racji 17 września, przypada 84 rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę, jest to także Dzień Golgoty Wschodu. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Dziękuję za złożone dziś ofiary do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie. Bóg zapłać.

W ostatnią niedzielę na utrzymanie i bieżące prace i działania duszpasterskie w parafii złożono: Izby 944 zł, Banica 4 268 zł, Bóg zapłać za wszelką życzliwość i dobro czynione dla parafii.

W środę w Izbach o godz. 1600 i w Banicy o godz. 1800 Nowenna do MBNP. Zapraszam.

Uroczystość odpustową ku czci świętych męczenników Kosmy i Damiana – Głównych Patronów naszej parafii będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę tj. 24 września. Msze św. o godz. 700, w Izbach o godz. 900 i suma odpustowa w Banicy o godz. 11.00.

Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Kazimierz Borczewski – obecnie emeryt, który służy pomocą duszpasterską w Parafii Błonie koło Tarnowa, a w przeszłości mój Proboszcz z parafii Wietrzychowice.

Na sumie odpustowej o godz. 11.00 poświęcimy wieniec i chleb przygotowany przez Koło Gospodyń z Banicy.

Spowiedź przed odpustem parafialnym w sobotę od godz. 830 – 930.

Zbiórka przed odpustem dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 800.

Banica

Serdecznie wszystkich proszę o aktywne włączenie się w urządzenie Odpustu Parafialnego. Kierowników Grup Gospodarczych proszę o zebranie po 20 zł na cele odpustowe. Proszę odpowiedzialnych za feretrony o wcześniejsze ich przygotowanie i przystrojenie. W procesji, która jest okazją do pokazania nie tylko swojej religijności, ale również przywiązania do regionu, proszę o przyjście do kościoła w strojach regionalnych. Przykład dbałości o własne tradycje i budowanie przekazu pokoleniowego, to troska, by dziedzictwo niematerialne, nasza kultura i polska tożsamość mogły trwać jeszcze przez długie lata.

Na sumę odpustową i procesję proszę rodziców o przygotowanie i dopilnowanie dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami. Postarajmy się, aby żaden feretron oraz sztandar nie pozostał bez opieki.

Feretron – Serce Pana Jezusa niosą:
– Marcin Sądelski
– Paweł Barnaś
– Mieczysław Chrobak
– Tomasz Ptaszkowski
Feretron – Matka Boża Fatimska, niosą:
– Aleksander Sądelski
– Edward Rybka
– Mirosław Salamon
– Czesław Dziurny
Feretron – Św. Jan Paweł II, niosą:
– Alicja Oślizło
– Karolina Dziurna
– Wiktoria Siuta
– Julia Motyka
Feretron – Matka Boska Niepokalana, niosą:
Panie z Koła Gospodyń w Banicy
Krzyż procesyjny – Mieczysław Dziurny

O przystrojenie dzwonnicy oraz wejść do kościoła proszona jest górna część Banicy. Oddział Ochotniczej Straży Pożarnej proszę o niesienie baldachimu i zabranie sztandarów.

Dziękuje wszystkim zaangażowanym w prace porządkowanie terenów zielonych na cmentarzach i wokół kościołów w Izbach i Banicy. Bóg zapłać.

Następna niedziela w naszej diecezji obchodzona jest jako Dzień Modlitw o Trzeźwość z Diecezjalną Pielgrzymką do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.

• PONIEDZIAŁEK     Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
  • ŚRODA                     Wspomnienie Świętych męczenników Koreańskich.
  • CZWARTEK            Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • SOBOTA                  Wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Wszystkim solenizantom i jubilatom  tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam

18 wrzesień do 24 wrzesień 2023 r.

W intencji Panu Bogu wiadomej

W intencji Panu Bogu wiadomej