Ogłoszenia

1 NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2023 r.

W dzisiejszą niedzielę Świętej Rodziny razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin, a pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy miłość, życzliwość i Boży pokój do naszych domów.

Dzisiaj żegnamy 2023 rok. Po każdej mszy św. dziękczynnym „Te Deum”, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, którego w tym czasie doznaliśmy. Prosić będziemy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” będzie można uzyskać odpust zupełny.

Jutro w poniedziałek 1 stycznia Nowego Roku, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w Światowy Dzień Modlitw o Pokój, będziemy szczególnie prosić o tak bardzo potrzebny pokój za naszymi wschodnimi granicami i na całym świecie. Msze św. w porządku niedzielnym.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Izbach o godz. 1500, w Banicy o godz. 1700.

W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Trzech Króli, jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej – jest to Święto obowiązkowe. Taca zbierana w dniu 6 stycznia będzie przeznaczona na cele misyjne. Po każdej mszy św. tradycyjne poświęcenie kadzidła, złotej biżuterii i kredy, a z okazji odbywających się orszaków Trzech Króli w kościele przygotowane będą korony do ubrania i zabrania dla dzieci. Kredą przygotowaną na ołtarzu bocznym do zabrania z kościoła, na drzwiach wejściowych naszych domów katolickich w święto Trzech Króli zapiszmy litery: C+M+B oraz datę bieżącego roku. co oznacza Christus Mansionem Benedicat – „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Krzyżyki zaś pomiędzy literami to znak błogosławieństwa.

Po mszach św. 6 stycznia w Izbach o godz. 930, w Banicy o godz. 1100, nastąpi posłanie Kolędników Misyjnych, którzy przyjdą do domów naszej parafii. Dzieci na msze św. przychodzą w strojach kolędniczych. Otwórzmy im drzwi naszych domów oraz serca i przez dobrowolne datki wspomóżmy Dzieło Misyjne. Dzieci uczestniczące w kolędzie można poczęstować słodkościami.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek, I sobota. W I piątek w Izbach i Banicy spowiedź św. przed mszą św. W I sobotę msza św. w Banicy o godz. 800, wcześniej różaniec wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia serdecznie dziękuję za dekorację Kościoła, szopkę i sprzątanie Janinie Dawiec, Franciszkowi Chmielowskiemu za piękne jak co roku choinki, grupie gospodarczej Pawła Nowaka za ubrane choinki, które proszę o rozebranie przed 2 lutym. Bóg zapłać.

W przygotowaniu do Świat Bożego Narodzenia serdecznie dziękuję za dekorację kościoła, szopkę i sprzątanie: Annie i Grzegorzowi oraz Patrycji i Kacprowi Leśniak, Czesławowi Ochotnickiemu za piękne choinki. Bóg zapłać.

Dziękuję wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, za świąteczne dary żywnościowe na plebanię, za ofiary na tacę z pasterki na Fundusz Obrony Życia, ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • PONIEDZIAŁEK         Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • WTOREK                     Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,

biskupa i doktora Kościoła.

  • SOBOTA                      Uroczystość Objawienia Pańskiego – Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

KOLĘDA

PONIEDZIAŁEK           OD GODZ. 13.00            BANICA               01.01.2024 r.

OD JÓZEF FARON – DO ZOFIA OGORZAŁY

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

01 STYCZEŃ do 07 STYCZEŃ 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

01.01.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

UROCZYSTOŚĆ

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

8.00

Dziękczynna za kończący się rok z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski
i opiekę Matki Bożej w Nowym Roku dla rodzin Nabożna i Gorla

9.30

IZBY

+ Mieczysława Salamona z okazji imienin

11.00

+ Franciszka Skrzypniaka od żony z dziećmi

02.01

WTOREK

630

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

03.01

ŚRODA

15.00

IZBY

++ Tacjanny i Franciszka Lelito i ++ z rodziny

1700

++ Rozalii i Józefa Błachut

04.01

CZWARTEK

630

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

05.01

PIĄTEK

15.00

IZBY

+ Józefa Oleśniewicza od bratanka Andrzeja

1700

+ Mariana Dziurnego od Katarzyny Dziurna

06.01.2024 r.

SOBOTA

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

8.00

+ Tadeusza Chrobaka w 2 r. śm. od syna Piotra z rodziną

9.30

IZBY

+ Anny Drozd w 28 r. śm.

11.00

Dziękczynna za miniony rok z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski w
Nowym Roku dla mieszkańców Banicy od sołtysa Pawła Nowaka

07.01.2024 r.

NIEDZIELA

ŚWIĘTO

CHRZTU PAŃSKIEGO

8.00

+ Marii Andrasz w kolejna r. śm.

9.30

IZBY

++ Michała i Heleny Hejmo od córki Elżbiety z rodziną

11.00

+ Mari Skrzypniak od Stanisława Kempy