Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 24.03.2024 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień mający przygotować nas na Wielkanoc. Przed mszami poświęcenie palm. Na głównych mszach w Izbach i Banicy uroczyste wejście z palmami, po których zapraszam wszystkich z palmami do pamiątkowego zdjęcia, a dzieci po słodkie niespodzianki.

Dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na kwiaty i dekoracje z okazji Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych; w Izbach 370 zł, w Banicy 1 262 zł. Bóg zapłać.

W tym tygodniu w dekanacie spowiedź św. w Parafii Szymbark w poniedziałek od godz. 1400 – 1800, w Parafii Ropa we wtorek od godz. 1400 – 1900.

Droga Krzyżowa Parafialna w Wielką Środę po mszy św. o godz. 1800. W tym roku w Banicy udamy się drogą – Banica „dół”. Serdecznie wszystkich parafian zapraszam. Nad bezpieczeństwem uczestników bardzo proszę, aby czuwali druhny i druhowie z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jesteśmy po sakramencie pokuty – dajmy temu wyraz w naszym życiu oraz weźmy licznie udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego – Wielkiego Tygodnia i przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

To dzień Męki Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o przystrojeniu na ten dzień przydrożnych Krzyży. Ten dzień mamy przeżyć w ciszy i refleksji, dobrze by było, by w tym dniu nie pracować ciężko, bo jest to dzień wyjątkowy. Od godz. 800 adorujemy Jezusa w ciemnicy.

Liturgia Męki Pańskiej w Izbach o godz. 1600 w Banicy o godz. 1800, po niej przeniesienie Jezusa do Grobu, adoracja Krzyża i trzy części Gorzkich Żali. Ofiary zbierane z okazji adoracji krzyża w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Proszę Ochotnicza Straż Pożarną o tradycyjną wartę przy grobie Pana Jezusa.

W Wielki Piątek w Izbach o godz. 2000, w Banicy o godz. 2100 Droga Krzyżowa, którą poprowadzą parafianie z naszej wspólnoty. Zachęcam do licznego udziału. Od uroczystej adoracji Krzyża w Wielki Piątek i przez cały dzień w Wielką Sobotę przyklękamy przed Krzyżem na dwa kolana.

Adorujemy Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień od godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Izbach godz. 1000, w Banicy o godz. 900 i 1100. Proszę, żeby do koszyczka ze święconką włożyć niewielką butelkę z wodą, którą poświęcę razem z pokarmami. Dzieci w tym dniu przynoszą skarbonki Caritas jako swoje ofiary dla cierpiącego Pana Jezusa. O godzinie 1600 przerywamy adorację na sprzątanie kościoła.

W Banicy o godz. 1900 rozpoczniemy Uroczysty obchód Wigilii Paschalnej. Na to nabożeństwo przynosimy świece. Zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału.

Przypominam, że w nocy z Wielkiej Soboty 30 na Niedzielę Zmartwychwstania 31 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Przesuwamy wskazówki z godziny 200 na 300, czyli do przodu o jedną godzinę!

Msze św. w Banicy o godz. 700 i 1100, w Izbach o godz. 900, procesja rezurekcyjna w Banicy o godz. 700, w Izbach o godz. 900. Proszę o pomoc i zorganizowanie się w przygotowaniu procesji rezurekcyjnych. Zabranie figury Zmartwychwstałego, krzyża z czerwoną stułą i niesienie baldachimu.

Wszystkim wiernym życzę głębokiego przeżycia TRIDUUM PASCHALNEGO, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia wielu łask od Boga oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych
i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

25 MARZEC do 31 MARZEC 2024 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

25.03.2024 r.

PONIEDZIAŁEK

630

 

26.03.2024 r.

WTOREK

630

 

27.03.2024 r.

ŚRODA

1800

Przebłagalna z prośbą o ulgę w cierpieniu, potrzebne łaski, bł. Boże
i opiekę Matki Bożej dla Anny Maślanka od sióstr

28.03.2024 r.

WIELKI

CZWARTEK

1600

IZBY

Dziękczynna za dar kapłaństwa z prośbą o światło mądrości dla
wszystkich kapłanów w prowadzeniu ludu Bożego po drogach
zbawienia oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne

1800

+ Księdza Mieczysława Czekaja w kolejną r. śm.

29.03.2024 r.

WIELKI

PIĄTEK

16.00

IZBY

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

1800

30.03.2024 r.

WIELKA

SOBOTA

1900

WIGILIA PASCHALNA

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
dla ofiarodawców i dobroczyńców oraz całą wspólnotę Parafialną

31.03.2024 r.

NIEDZIELA WIELKANOCNA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

7.00

++ Jana i Józefy Plewa od wnuczki z prawnukami

9.00

IZBY

+ Marii Pasoń od Barbary i Joanny Pasoń

11.00

+ Franciszka Skrzypniaka od żony i dzieci z rodzinami