Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 34 NIEDZIELA ZWYKŁA21.11.2021 ROK

Kończy się rok liturgiczny, w którym staraliśmy się pogłębić znaczenie tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego w nich uczestnictwa.

Dziś Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie, w tym każdy z nas. Pamiętając o celu naszej życiowej pielgrzymki, po mszach św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i Akt Poświęcenia Sercu Pana Jezusa, za odmówienie którego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Ofiarami zbieranymi w dniu dzisiejszym do puszki przed kościołem po mszach św. włączymy się w pomoc dla PARAFII przyjmujących migrantów na granicach naszego kraju.

W ubiegłą niedziele na składkę inwestycyjną na bieżące utrzymanie i prace w parafii złożono 2 530 zł, w Izbach – 457 zł, w Banicy 2 073 zł. Bóg zapłać za ofiarność, życzliwość i wszelkie dobro czynione dla parafii.

Dziękuje za ofiary złożone z okazji wypominek za zmarłych. Część pieniędzy została przeznaczona na utrzymanie parafii i wpłacona na konto parafialne.

Zmarłych będziemy wypominali w niedzielę przed Mszą św., tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Ponadto w każdy pierwszy piątek miesiąca odprawiana jest Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w naszej parafii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Izbach o godz. 15.00, w Banicy o godz. 17.00. W związku apelem Biskupa Tarnowskiego o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, w każdą środę będziemy modlić się w intencji pokojowego rozwiązania zaistniałego kryzysu na wschodniej granicy Polski, a także w intencji ładu społecznego i ustania pandemii.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

  • PONIEDZIAŁEK         Wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • ŚRODA                           Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam
 na wspólną modlitwę w kościele.

Trwają prace przy dzwonnicy. Dziękuję parafianom za ofiarne włączenie się do tych prac: Panu Tadeuszowi Dziurnemu za kierowanie pracami oraz osobom: Paweł Nowak, Józef Barnaś, Andrzej Bogacz, Czesław Dziurny, Krzysztof Plewa, Eugeniusz Drab, Edward Bielski, Mirosław Salamon, Piotr Salamon, Mieczysław Dziurny, Paweł Andrasz, Franciszek Chmielowski, Ludwik Bielski, Roman Nowak, Grzegorz Nowak, Andrzej Nowak, Wacław Nowak, Kazimierz Dziurny, Edward Rybka, Wojciech Dziurny, Marian Dziurny, Czesław Dziurny, Józef Faron, Michał Pietraś, Marcin Słowik, Jan Plewa, Damian Turski. Bóg zapłać.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

22 listopad do 28 listopad 2021 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

22.11

PONIEDZIAŁEK

6.30

 

23.11

WTOREK

6.30

 

24.11

ŚRODA

15.00

IZBY

+ Władysławy Kucharskiej od Anny Dudzik

17.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla rodzin Szymczak i Kaźmnierskich

25.11

CZWARTEK

6.30

 

26.11

PIĄTEK

6.30

 

27.11

SOBOTA

6.30

 

28.11

2021 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

8.00

Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki
Bożej dla Katarzyny Dziurny z okazji 85 r. urodzin

9.30

IZBY

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Agnieszki z okazji 50 r. urodzin

11.00

Z prośbą o powrót do zdrowia, bł. Boże, potrzebne łaski
i opiekę Matki Bożej dla Bogdana