Ogłoszenia

22 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022 r.

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

Przyszła niedziela jest I Niedzielą miesiąca września. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W tym tygodniu mija już 83 lata od wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do licznego udziału.

W czwartek msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam dzieci, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego na czas nauki. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w tygodniu przed mszami św., a w I piątek w Izbach od godz. 15.00, w Banicy od godz. 17.00. Zachęcam do praktykowania w rodzinach naszej parafii Pierwszych Piątków Miesiąca, a szczególnie dzieci i młodzieży, aby podjąć trud comiesięcznych spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i całego świata.

W I sobotę miesiąca odmówimy Różaniec Św.wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi, po nim msza św. o godz. 8.00.

W LITURGI TEGO TYGODNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ

PONIEDZIAŁEK        Wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

SOBOTA                   Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora
                                       Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam na wspólną modlitwę w kościele.

Ogłoszenia społeczne:

Sołtys wsi Banica serdecznie zaprasza na zebranie wiejskie w sprawie podziału środków z funduszu sołeckiego na 2023 r, które odbędzie się 4 września br. (niedziela) o godz. 16 w budynku Szkoły Podstawowej w Banicy.

MSZE ŚW. W PARAFII

ŚW. KOSMY I DAMIANA MM
W BANICY

29 sierpień do 04 wrzesień 2022 r.

Data i Dzień Tygodnia

Godzina

Intencja Mszy świętej

29.08

PONIEDZIAŁEK

6.30

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla całej naszej wspólnoty parafialnej

30.08

WTOREK

6.30

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej Parafii

31.08

ŚRODA

16.00

IZBY

+ Sandry Pasoń od wujka Jarka i cioci Pauliny z dziećmi

18.00

Dziękczynna za modlitwę z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski
i opiekę MB dla koleżanek z Koła Gospodyń Wiejskich od Heleny

01.09

CZWARTEK

6.30

+ Wandy Górowskiej (greg) /POCZĄTEK/

8.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i światło Ducha
Świętego na cały rozpoczęty rok szkolny dla Rodziców, Dyrekcji,
Wychowawców, Nauczycieli, młodzieży i dzieci

02.09

PIĄTEK

6.30

+ Wandy Górowskiej (greg)

16.00

IZBY

+ Sandry Pasoń od Sabiny, Pawła i Kacpra Szczepańskich z Iławy

18.00

Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej dla Pawła i Ewy w kolejną r. ślubu

03.09

SOBOTA

8.00

+ Wandy Górowskiej (greg)

04.09

NIEDZIELA

XXIII  NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

++ Stefana i Stanisława Dziurnych od syna Kazimierza z rodziną

9.30

IZBY

+ Sandry Pasoń od Agnieszki i Macieja Pierzga

11.00

+ Wandy Górowskiej (greg)