26 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 25. 09.2022 r.

W naszym kościele parafialnym w Banicy przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową, ku czci świętych Kosmy i Damiana. Radujemy się wraz z całym Kościołem Powszechnym, że Bóg uwieńczył ich najwyższą chwałą zbawienia, a oddając cześć świętym lekarzom, cudotwórcom i męczennikom, podziwiamy niemal namacalne dowody ich opieki nad całą naszą parafią.

Przewodnikiem Duchowym uroczystości odpustowej jest Ks. Michał Dąbrówka – Dyrektor wydziały Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, który głosi dziś Słowo Boże, za co gorące Bóg Zapłać.

Dziś Dzień Modlitw o Trzeźwość. Prośmy za tych, którzy pogrążyli się w nałogu alkoholizmu, by Pan wejrzał łaskawie na nich i na ich rodziny.

W środę w Izbach i Banicy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam.

W najbliższą sobotę zaczyna się miesiąc październik związany z modlitwą Różańcową. Przez cały miesiąc zachęcam wszystkich do rodzinnej lub wspólnotowej modlitwy na Różańcu. Tego pragnie od nas Bóg, Matka Boża i Kościół.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Różaniec Św.wynagradzający za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi z racji miesiąca października odmówimy po mszy św. o godz. 8.00.

W I niedzielę października, wzywając orędownictwa, niezawodnego przewodnika, patrona cerkwi w Bielicznej – św. Michała Archanioła, zostanie odprawiana msza św. odpustowa o godz. 14.00, połączona z dziękczynieniem w związku z zakończeniem letniego sezonu turystycznego 2022 roku. Mszę św. poprowadzi ks. Rafał Łukasik – proboszcz parafii Szymbark. Serdecznie wszystkich zapraszam.

W następną niedzielę comiesięczna zmiana tajemnic w Różach Żywego Różańca.

Banica

Księdzu Michałowi, Kapłanom z naszego dekanatu zgromadzonym na tej Uroczystości odpustowej, życzę, by dobry Bóg obdarzył Was błogosławieństwem i prowadził mocną ręką na trudnych drogach kapłańskiego posługiwania, oraz był dla Was ostoją pośród burz i radością Waszego powołania.

Bogactwa Bożej Łaski życzę wszystkim parafianom oraz gościom, którzy podtrzymują szlachetną tradycję przybywania na nasz odpust.

Byśmy mogli wypełnić warunki odpustu zupełnego wyzbądźmy się wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego i módlmy się w intencjach Ojca Świętego. Pod Twoją obronę…

WTOREK        Wspomnienie Świętego Wincentego á Paulo, prezbitera.

ŚRODA            Wspomnienie Świętego Wacława, męczennika.

CZWARTEK   Święto Świętych ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA.  Odpust w Parafii Ropa.

PIĄTEK           Wspomnienie Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

SOBOTA          Wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

na wspólną modlitwę w kościele

26 września do 02 październik 2022 r.

+ Marii Skrzypniak od synowej Danuty

++ Z rodziny Szott

+ Wandy Górowskiej (greg) /ZAKOŃCZENIE/

+ Jadwigi Stańskiej (greg) /POCZĄTEK/

XXVII

NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST

ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W BIELICZNEJ

++ Anieli, Jana i Stanisława Sądelskich w r. śm. od syna Aleksandra
z rodziną

++ Michała i Heleny Hejmo od córki Elżbiety z rodziną

+ Jadwigi Stańskiej (greg)

ODPUST BIELICZNA

1. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę św.
Michała Archanioła dla rodzin Zygmuntów, Zwolińskich,
Rodaków, Nalepa, Chabior, Kowalskich, Gościńskich, Ogarów
i Szczepanek

2. + Honoraty Pasoń w r. śm.