29 NIEDZIELA ZWYKŁA Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022r.

Dziś 29 niedziela w ciągu roku, przed nami ostatnie 2 tygodnie Maryjnego października. Warto się zapytać: na ilu Nabożeństwach Różańcowych uczestniczyliśmy? Czy pomogliśmy naszym dzieciom w uczestnictwie w tym nabożeństwie? Zachęcam wszystkich do licznego udziału. Pamiętajmy, że Maryja nie opuszcza tych, którzy się do Niej uciekają.

Przed kościołami zbieramy ofiary dla Fundacji Trzeciego Tysiąclecia, na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.

W ostatnią niedzielę na bieżące utrzymanie i prace w parafii złożono w Izbach – 686 zł, Banica – 3 461 zł. Podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich z Banicy i OSP za czas i trud włożony w zakończenie sezonu letniego w Bielicznej i ofiarę złożoną z tej okazji w wysokości 3 500 zł. Dziękuję naszemu rodakowi Ks. Prałatowi Eugeniuszowi Szymczakowi za ofiarę złożoną na cele kościelne. Złota Księga Fundatorów i Ofiarodawców zapełnia się wpisami. Dziękuje wszystkim za życzliwość i wszelkie dobro czynione dla parafii. Bóg zapłać.

Zachęcam całe Rodziny do szczególnej modlitwy za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Bóg zapłać za składane ofiary przy tej okazji.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający – Tydzień Misyjny, w którym szczególnie modlić się będziemy za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele misyjne.

W tym dniu o godz. 11.00 przeżywać będziemy święto patronalne kościoła w Izbach z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty. Msze św. w Banicy o godz. 7.00 i 9.00.

Izby

Wspólnotę parafian z Izb serdecznie proszę o aktywne włączenie się w zorganizowanie procesji w dzień uroczystego odpustu ku czci Świętego Łukasza, postarajmy się, aby z pomocą OSP baldachim, feretrony oraz sztandary nie pozostały bez opieki.

PONIEDZIAŁEK Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

WTOREK              Święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Święto patronalne Służby Zdrowia:

CZWARTEK         Wspomnienie Świętego Jana Kantego, prezbitera;

SOBOTA                Uroczystość Św. Jana Pawła II, Papieża, patrona Małopolski i Zakliczyna.

Ogłoszenia społeczne:

Odbiór odpadów segregowanych, ZMIESZANYCH i BIO 17 października tj. poniedziałek.

17 października do 23 październik 2022 r.

+ Marii Skrzypniak od Andrzeja i Stanisławy Krzywda

+ Bronisława Siuty